Rekord i frikshëm në Maqedoninë e Veriut/ 12 viktima dhe 1085 raste të reja

31/10/2020 - 20:10

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3294 testime, ndërsa janë regjistruar 1085 raste me koronavirus. Ky numër paraqet rekord që nga fillimi i pandemisë Covid-19.

Gjate 24 oreve humbën jetën 12 pacientë, tre pacientë nga Shkupi, një nga Kumanova, tre nga Prilepi, dy pacient nga Tetova, një nga Manastiri, një nga Kavadarca, dhe një nga Gostivari.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 283 pacientë të shëruar nga Covid-19.  Deri më tani, një total prej 249,399 teste të COVID -19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i virusit është 31572, numri i pacientëve të shëruar është 20,731, numri i atyre që humbën jetën është 994 dhe numri i rasteve aktive është 10,131‬.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Maqedonia e Veriut vijon të shënojë shifra të larta infektimesh dhe vdekjesh nga koronavirusi.

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç, paraqiti propozimin përfundimtar të përbërjes së kabinetit qe

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Maqedoninë e Veriut.

Në Greqi autoritetet njoftuan sot 2,018 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 2 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vend

Gjatë 24 orëve të fundit, Serbia ka regjistruar 7 606 raste të reja të personave të infektuar me Covid-19.

620 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID gjatë 24 orëve të fundit në Mal të Zi.

Greqia do të zgjasë masën e izolimit mbarëkombëtarë, për një javë, deri në 7 dhjetor, teksa rastet me koronavirusin e ri vazhdojnë të rri

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në rajonin tonë.

Situata e pandemisë COVID -19 në Greqi është përkeqësuar.

Nga mbrëmja e kësaj të mërkure, Mali i Zi nis zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.