Rekord infektimesh nga koronavirusi në Greqi

13/08/2020 - 19:09

Greqia regjistroi 262 raste të reja, duke shënuar dhe ditën me bilancin më të lartë të të infektuarve që prej shpërthimit të pandemisë së COVID-19.

Me bilancin e sotëm, numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend shkon në 6177.

Në 24 orët e fundit u kryen mbi 11 mijë teste, që sipas ekspertëve nuk janë aq shumë sa për të justifikuar shpërthimin e infektimeve të reja.

Autoritetet shëndetësore bënë gjithashtu të ditur se 4 persona të tjerë kishin ndërruar jetë duke e çuar numrin total të viktimave në 220.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rriten shifrat nga COVID-19 në Greqi. Autoritetet greke publikuan sot 865 raste të teja të koronavirusit në vend.

Në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime, ndërsa janë regjistruar 641 raste të reja të covid-19 në Maqedoninë e Veriut:

Televizioni publik i Serbisë (RTS) në një shkrim rreth caktimit të datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Podujevën dhe Mitrovicën e

Qeveria e re e Serbisë do të ketë një mandat të kufizuar, jo më gjatë se deri më 3 prill të vitit 2022, kur do të mbahen zgjedhjet e reja

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut informoi se në 24 orët e fundit nga 2140 testime të realizuara për të dyshuar të prekur m

Maqedonia e Veriut pritet të aplikojë masa të reja kufizuese pas rritjes së numrit të të infektuarve nga koronavirusi i ri, që shkakon së

Maqedonia e Veriut është një nga vendet ballkanase që po shënon shifrat më të larta nga koronavirusi në rajon.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se asociacioni duhet të formohet me kompetenca ekzekutive jo si OJQ.

Autoritetet shëndetësore në  Maqedoninë e Veriut kanë njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19, ndërsa ja

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Greqi.