Rriten rastet e reja me COVID-19 në Greqi, regjistrohen 22 viktima

23/02/2021 - 17:34

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 22 persona nga COVID-19.

Po ashtu, janë shënuar edhe 2147 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë, 357 pacientë janë shtruar në spitale për të marrë trajtim si pasojë gjendjes së rënduar nga koronavirusi.

Krahasuar me ditën e djeshme, numri i të infektuarve është rritur ndjeshëm. Në 24 orët e kaluara ishin 880 të infektuar, ndërsa sot 2147 persona.

Rekordi i rasteve ditore u shënua në 12 nëntor të vitit të kaluar, 3316 brenda 24 orëve. Ndërsa numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit për 24 orë u regjistrua në 28 nëntor, ku 121 pacientë vdiqën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zv/ministri grek i Mbrojtjes Civile dhe krizave ka deklaruar pak minuta më parë se përveç shtyrjes së lockdownit për Attikën edhe për një

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3,477 teste, ndërsa janë regjistruar 554 raste të reja me COVID-19, n

Kryetari i Komunës së Tuzit në Malin e Zi ka urdhëruar sot të gjitha bizneset që të hapen dhe të mos zbatojnë masat e miratuara nga qever

Autoritetet shëndetësore në Mal të Zi shtrënguan masat epidemiologjike të mërkurën pasi numri i rasteve të reja ishte mesatarisht 500 në

Në Maqedoninë Veriore në 24 orët e fundit janë kryer 3.342 testime për Covid-19 dhe prej tyre 725 kanë rezultuar pozitivë me virusin.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se mund të pritet që Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me Bashkimin Evropian, të bëj

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe

Autoritetet Shëndetësore në Greqi kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 viktima dhe 880 raste të reja me koronavirus.

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë lëshuar urdhër-arrest për ish-drejtorin e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim Sasho Mijallkov.

Vendimi për paraburgim shtëpiak ndoshta asnjëherë nuk do të arrijë në duart e Sasho Mijallkovit.