Shënohen 2 vdekje të tjera nga koronavirusi në Greqi, shkon 53 numri i viktimave

02/04/2020 - 18:28

Dy vdekje të tjera që nga statistikat e fundit të qeverisë greke, ka bërë që numri i viktimave në Greqi, këtë të enjte të shkojë në 53 në total.

Rasti i parë i vdekjes nga koronavirusi është ai i një burri 51-vjecar, nga qyteti verior i Kastorias, që ndërroi jetë në një spital në Selanik, të mërkurën vonë. Babai i katër fëmijëve ishte personi i shtatë nga Kastoria që ndërroi jetë nga virusi.

Këtë të enjte, një grua 76vjecare nga Pella u raportua po ashtu se ndërroi jetë nga koronavirusi.

Gruaja erdhi nga fshati Foustani, i cili është një nga disa komunitete të vogla në veri të Greqisë që janë vendosur në karantinë pas shpërthimit të virusit në këto vise, ku banojnë kryesisht të moshuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cikloni mesdhetar ka mbërritur gjithashtu në Kretë duke prekur më shumë pjesën perëndimore të ishullit.

Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut Gordana Jankulovska përmes Facebook-ut është prononcuar se nuk ka ndërmend të arratiset.

Mijëra azilkërkues janë zhvendosur në një strukturë të re të përkohshme në ishullin grek Lesbos, thanë zyrtarët qeveritarë të shtunën, 10

Cikoni "Ianos" pasi goditi Thesalinë dhe Fthiotidën duket se ka marrë një kurs të ri drejtimi.

Një tërmet me magnitudë 5.9 i shkallës Rihter ka tronditur vendin tonë fqinj, pak çaste pas ciklonit që përfshiu vendin.

Tetë persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, ndërsa janë regjistruar 144 raste të reja ng

Mëngjesin e sotëm cikloni “Ianos” ka goditur brigjet e Greqisë duke shkaktuar dëmtime në ishujt e Kefalonisë dhe Zakynthos.

Në Sarajevë sot pritet të debatohet për njohjen e Kosovës dhe lëvizjen e Ambasadës së Bosnjë e Hercegovinës nga Tel Avivi në Jerusalem.

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit 7 pacientë kanë humbur jetën për shkak të Covid-19 nd

Udhëheqësi i Korporatës Ndërkombëtare të Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Financiar, Adam Boehler dhe udhëheqësja e Bankës për Eksport-