Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Shënohen 7 viktima dhe 234 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

01/03/2021 - 16:29

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën shtatë pacientë me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 1,208 teste, 234 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid-19.

Ndërsa nga Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 274 pacientë të shëruar, ndërsa numri i përgjithshëm që nga fillimi i pandemisë ka arritur në  103,020 të prekur.

Sakaq rastet pozitivë për Covid janë në Shkup-99, Prilep – 26, Kavadar – 19, Kumanovë – 17, Strumicë – 15, Negotinë – 9, Tetovë dhe Koçan – 7 secili qytet, Gostivar – 6, Shtip dhe Veles – 5 secili, Ohri dhe Gjevgjelia – 4 secili, Struga – 3, Vinica – 2, Manastir, Kriva Pallankë, Dibër, Dellçevë, Berovë dhe Probishtip – 1 secili

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një kohë që Kosova mund të ndodhet para triazhit, Serbia i fton të gjithë për t'u vaksinuar.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ftuar në emisionin B92, në rubrikën ‘’Fokues’’ ka folur për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

Janë publikuar pamjet e autorëve të vrasjes së gazetarit grek George Karaivaz javën e kaluar në Athinë.

Greqia planifikon të heqë kufizimet e karantinës nga java e ardhshme për udhëtarët nga Bashkimi Evropian dhe nga pesë vende të tjera.

Policia maqedonase, në bashkëpunim edhe me Agjencinë Amerikane në luftën kundër narkotikëve DEA, në një operacion anti-drogë në rrugën Pl

Një gazetar investigativ grek është qëlluar dhe vrarë pranë shtëpisë së tij në Athinë.

Autoritetet greke njoftuan sot se rastet e reja të konfirmuara të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 2747, nga të cil

Këtë të hënë janë hapur të gjithë dyqanet dhe bizneset e vogla në Greqi, me përjashtim të Selanikut, Patrës dhe Kozanit.

50 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Qeveria turke do që deri në fillim të vjeshtës të vaksinojë 60% të popullsisë kundër virusit korona.