Sheshel ofendon delegacionin dhe shkel flamurin e Kroacisë, ndërpritet vizita

Postuar: 18/04/2018 - 16:58

Pas incidentit në Beograd, ku Vojisllav Sheshel shau delegacionin kroat që është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Serbi, dhe më pas shkeli flamurin kroat në Kuvendin e Serbisë, zyrtarët kroat kanë anuluar takimin me Ministren e Integrimeve Evropiane të Serbisë. Siç raportojnë mediat kroate, ata kanë marrë vendim që ta ndërpresin vizitën në Serbi, transmeton Telegrafi.

Kryetari i Parlamentit kroat Gordan Jandrokoviç, sot ka filluar vizitën dyditore në Serbi. Gjatë ditës së sotme lideri i Partisë Radikale të Serbisë, Vojishllav Sheshel, ka sharë delegacionin kroat, madje ai ka shkelur flamurin kroat në Kuvendin e Serbisë.

“Në hyrje të Parlamentit, Sheshel iu vërsul flamurit kroat që ishte i vendosur në shtizë që e rrëzoj në tokë, dhe më pas së bashku me bashkëpunëtorin Fillip Stojanoviç kanë filluar ta shkelin”, kanë bërë të ditur në partinë e Sheshelit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mediumi ‘Euractiv’ shkruan që jeta politike e Serbisë po “nxehet” këtë Gusht derisa diskutimet për marrëdhëniet me Kosovën kanë arritur n

Shifrat zyrtare të Policisë Greke tregojnë një rritje të numrit të sasive të sekuestruara të hashashit në veri të vendit fqinj, në zonën

   Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se as ai e askush tjetër nga pala serbe nuk e ka të lehtë të bisedojë më Prishtinë

   Një ekspert i çështjeve të Ballkanit, ish-analist i lartë i CIA-s për rajonin dhe Evropën, thotë se patologjia e perëndimit për çdo zh

   Në 17 vjetorin e marrëveshjes së Ohrit, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev mbrojti sërish paktin me Greqinë për emrin duke thënë se

   Kancelarja Merkel ka dalë kundër zërave për ndryshim të kufijve, e sipas saj nuk mund të ketë rivendosje të kufijve në Ballkan.

   Vetëm pak ditë pas tragjedisë që ndodhi në Greqi, një tjetër ishull është përfshirë nga zjarret.

   Zyrtarët grekë njoftuan se një grua 57-vjeçare ka ndërruar jetë teksa ishte nën kujdes intensiv në spital.

   Në mesin e debatit për rishikimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, Komisioni Europian shprehu mbështetjen për çfarëdolloj zgjidhjeje