Shifrat në Maqedoninë e Veriut, 63 raste dhe 13 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

18/01/2021 - 19:52

Maqedonia e Veriut ka regjistruar pak raste nga COVID-19 në 24 orët e fundit, por numri i viktimave mbetet ende i lartë.

63 raste te reja u regjistruan, ndersa 13 pacientë humbën jetën. Shumicën e të infektuarve i kishte Shkupi 43, ndjekur nga Kumanova me vetëm 3.

Nga ana tjetër, 176 pacientë e fituan betejën ndaj virusit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I dërguari special i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të imponojnë zgj

Dy të rinj shqiptarë kanë humbur jetën pas një përplasje me armë në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje në rrugën Makedonska-Ko

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY konfirmoi sot  se rastet e reja  laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 843 raste të tjera me COVID-19 dhe 11 viktima.

Spitalet në rajonin e Atikës në Greqi janë në prag të kolapsit.

Greqia ka konfirmuar ditën e somte 2219 raste të reja me COVID-19 nga të cilat 21 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Greqia është goditur nga një tjetër tërmet i fortë para pak minutash. Tërmeti ka qenë me magnitudë 6.

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 721 raste të reja me COVID nga 3323 testime të kryera në total.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se ka pranuar marrëveshjen për vaksina kundër Covid-19 nga kompania Pfizer/BioNTe

Serbia është e gatshme në çdo moment të vazhdojë dialogun me Kosovën, tha presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas takimit në Beograd