Shkojnë me pushime, por humbin djalin. U bë copa nga motori i ujit

17/07/2018 - 12:44

   Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur për një familje britanike, e cila kishte zgjedhur Greqinë për të pushuar këtë vit, por teksa duhej të gëzonin e të shijonin, kanë humbur djalin 15-vjeçar në mënyrë tragjike.

Ata kishin marrë me qira një varkë dhe një motoskaf në ishullin e vogël të Paxit dhe ishin duke shkuar në portin kryesor të Gaios kur ndodhi tragjedia.

Gjithçka ndodhi kur 15-vjeçari humbi ekuilibrin e tij dhe ra me kokë dhe u plagos rëndë nga helika e motoskafit.

Ai u tërhoq përsëri në bordin e varkës nga familja e tij dhe trupi i tij i mbuluar me gjak u nxor në breg, ku mjekët e deklaruan të vdekur.

Një roje bregdetare konfirmoi se kishte pasur gjithashtu një alarm të kuq kundër udhëtimit midis Korfuzit dhe Paxit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sulmohet një autobus policor dhe stacioni i policisë në Omonia, Athinë.

Djali i një deputeti të njohur në Greqi dhe dy oficerë të policisë helene dyshohet se luajtën një rol kyç në grupin 11-anëtarësh greko-sh

Dy tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur Selanikun mesditën e sotme.

Policia greke ndoqi një mjet që vinte nga kufiri gjelbër dhe e ndaloi në Tyria, Janinë.

Autostrada Shkup - Bllacë do të ndërtohet përmes Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore (NPRRSH) dhe ribalanci i Buxhetit aspak nuk do

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur këtë të shtunë në veri të Greqisë.

Komisioni parlamentar për çështje kushtetuese në Maqedoni i hapi rrugën debatit në seancë plenare të parlamentit mbi projekt-amendamentet

Ideja për korrigjimin apo ndarjen e kufijve është ide e dështuar e cila e rrezikon edhe sovranitetin e Kosovës.

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos theksoi edhe një herë se vetëm kur Shkupi të përfundojë me ndryshimet kushtetuese mund të anëtarëso

Aleksandar Vuçiç theksoi se ideja e tij mbi zgjidhjen e ngërçit me Kosovën është më e mira për të ardhmen e Serbisë, por ajo ka hasur në