Tërmeti 5.5 ballë godet Greqinë

25/06/2018 - 08:57

Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë ka goditur bregun jugor të Greqisë mëngjesin e kësaj të hëne.

Sipas Institutit Gjeologjik Amerikan, tërmeti kishte një thellësi prej 30 kilometrash dhe epiqendër rreth 69 kilometra në jugperëndim të Kalamatas.

Lëkundjet u ndjenë kryesisht në fshatin e Methonit, në jug të Greqisë, një vend tejet i frekuentuar nga turistët dhe i njohur për kështjellat mesjetare.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski thotë për Deutsche Wellen se partia e tij nuk do ta mbështesë marrëveshjen historike për e

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka dhënë sot dorëheqjen pas sulmeve që aleati i djathtë në qeveri, Panos Kammenos, nuk i ka ndalur

“Ne e njohim Kosovën si një vend të pavarur dhe sovran.

Sulmohet një autobus policor dhe stacioni i policisë në Omonia, Athinë.

Djali i një deputeti të njohur në Greqi dhe dy oficerë të policisë helene dyshohet se luajtën një rol kyç në grupin 11-anëtarësh greko-sh

Dy tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur Selanikun mesditën e sotme.

Policia greke ndoqi një mjet që vinte nga kufiri gjelbër dhe e ndaloi në Tyria, Janinë.

Autostrada Shkup - Bllacë do të ndërtohet përmes Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore (NPRRSH) dhe ribalanci i Buxhetit aspak nuk do

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur këtë të shtunë në veri të Greqisë.

Komisioni parlamentar për çështje kushtetuese në Maqedoni i hapi rrugën debatit në seancë plenare të parlamentit mbi projekt-amendamentet