Tmerrohen pushuesit në Greqi, shkëputet shkëmbi masiv në plazh (VIDEO)

13/09/2018 - 14:52

Në plazhin më të njohur të ishullit Zante në zonën Nauagio në Greqi, për pak mund të kishte ndodhur një tragjedi.

Kjo për shkak të shkëputjes së një shkëmbi masiv e provokuar nga një dallgë e madhe që u përplas në breg.

Në momentin e ngjarjes, plazhi ishte i populluar nga dhjetëra pushues, të cilët të kapur nga paniku largohen me shpejtësi.

Në momentin e shkëputjes së shkëmbit, ndodheshin tre varka me pushues në det ndërsa raportohet për një pushuese të plagosur.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të lashta, si kurora dh

Në muajin shkurt të këtij viti, serbja Dijana Zivic mori detyrën e ministres së Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit Rural.

Një biznesmen i njohur serbo boshnjak është ekzekutuar në atë që mediat lokale e përshkruajnë si ekzekutim në stilin mafioz.

Kandidati i shumicës qeverisëse Stevo Pendarovski kryeson me një rezultat të ngushtë zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut.

Kandidati shqiptar për President në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka ka humbur në raundin e parë të zgjedhjeve të së dielës.

Deri në orën 19:00 qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë mundur të realizojnë të drejtën e tyre dhe të votojnë për kandidatët në zgjedhje

Një emër jashtëzakonisht i njohur për komunitetin shqiptar në mbarë Greqinë, e sidomos në Athinë, Fatos Malaj, hidhet në betejën elektora

Sot mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Në zgjedhje, të drejtë vote kanë 1.808.131 votues.

Të dielën e 21 prillit mbi 1 milionë e tetëqind mijë qytetarë votues të Republikës së Maqedonisë së Veriut do t'u drejtohen kutive të vot

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një fjalim para mijëra serbëve që dolën për të përkrahur atë tha se nuk do të lejojë që serbët