Tragjedi në familje/ Digjen tre fëmijë të mitur

Postuar: 21/06/2018 - 10:47

 Një tragjedi është shkaktuar në një familje në Maqedoni pasi në banesë ka rënë zjarr, çka i ka marrë jetën tre vogëlushëve në komunën Veles.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e së mërkurës, raportojnë mediat maqedonase. Tre fëmijët, të moshës 1, 2 dhe 5 vjeçarë kanë humbur jetën si pasojë e flakëve që kanë përfshirë banesën e tyre.

Ashtu siç shkruajnë mediat lokale, shtëpia në të cilën ka rënë zjarri gjendet në terren jo të përshtatshëm në Veles, ç’ka ka bërë që ndërhyrja e forcave të zjarrfikëjes të jetë e vështirë.

Zjarri është pikasur nga banorët e zonës të cilët kanë bërë të mundur njoftimin e policisë. Policia është në terren dhe po kryen ekspertizë për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ministri i Jashtëm Ivica Dacic tha se Serbia do të njohë Kosovën dhe do të lejojë që të ketë karrigen në OKB, kur të "fluturojnë derra

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev paralajmëron votuesit se dështimi i marrëveshjes me Greqinë rrezikon ta zhysë vendin në kaos dhe izolim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përveç takimeve me lideret e subjekteve politike në Republikën e Maqedonisë, ka takuar edhe

Në plazhin më të njohur të ishullit Zante në zonën Nauagio në Greqi, për pak mund të kishte ndodhur një tragjedi.

Një vajzë 17-vjeçare shqiptare me banim në Neproshten të Maqedonisë, është zhdukur pa gjurmë.

Aeroporti i Beogradit “Nikolla Teslla” është hapur për trafikun ajror pas bllokadës që nga mëngjesi kur një avion nga Egjipti kishte ngel

Kryetari i Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka treguar se në vitin 2001, maqedonasit kanë qenë pro ndarjes së Maqedonisë nga

Liderët politikë shqiptarë në jugun e Serbisë me kërkesat që tri komunat e kësaj pjese t’i bashkohen Kosovës, mund të nxisin konflikte nd

Senatori amerikan, Ron Johnson, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se zgjidhja e problemeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të

Dy ushtarakë turq janë ndaluar mesditën e sotme në zonën kufitare mes Turqisë dhe Greqisë në zonën e njohuri si Evros.