Trondit Maqedonia e Veriut, 22 vdekje dhe 561 raste të reja me Covid-19

25/10/2020 - 19:44

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë bërë 1901 testime, ndërsa janë regjistruar 561 raste të reja me Covid-19:

Shkup 271 – Kumanovë 29- Dibër 2- Shtip 19- Prilep 33- Tetovë 26- Strugë 3- Veles 20- Bitola 17- Ohër 11- Kavadarci 18- Gostivar 10- Gjevgjelia 15- Strumicë 32- Kriva Palanka 3- Radovish 2- Krushevë 1- Koçan 12- Probistip 4- Demir Hisar 1- Makedonski Brod 2- Berovë 8- Vinicë 1- Delçevo 1- Kratovë 3- Sveti Nikole 5- Kërçovë 6- Resen 2- Negotino 4.

22 persona kanë ndëruar jetë, 7 pacientë nga Shkupi (55, 78, 71, 35, 66, 71 dhe 64), një nga Kumanova (57 d), dy pacientë nga Dibër (58 dhe 64), një nga Prilepi (61), një nga Struga (75), dy pacientë nga Velesi (61 dhe 64) g), dy nga Bitola (74 dhe 70), dy nga Gostivari (79 dhe 76), dy pacientë nga Kriva Palanka (56 dhe 88), një nga Koçani (56 dhe 88) 60 vjet) dhe një pacient nga Delçevo (81 vjet).

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 197 pacientë të shëruar nga:- Shkup 91- Kumanovë 7- Shtip 8- Prilep 18- Tetovë 13- Strugë 4- Veles 3- Bitola 4- Ohër 3- Gostivar 3- Gjevgjelia 4- Strumicë 16- Radovish 2- Kocani 9- Demir Hisar 1- Makedonski Brod 1- Valandovë 2- Sveti Nikole 4- Kërçovë 4.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të rasteve të reja me koronavirus.

Greqia sërish ka vijuar me shifra të larta të koronavirusit.

Greqia duket se do ta zgjasë izolimin përtej datës 30 nëntor që ishte parashikuar nga qeveria kur u vendosën masat kufizuese dy javë më p

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 35 viktima dhe 387 raste pozitive me Covid-19 nga 1,176 teste të kryera.

Greqia e ka nisur edhe këtë javë me shifra të larta nga COVID-19.

Mijëra qytetarë dhe shtetarë të Serbisë i bënë homazhet të dielën patriarkut Irinej, kreut të Kishës Ortodokse Serbe, i cili ndërroi jetë

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka bërë me dije se udhëtimet drejt Malit të Zi vijojnë normalisht dhe të gjithë udhët

Mediat maqedonase shkruajnë se opozita vijon të kërkojë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit të shëndetësisë, Venko Filipç

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme, Josep Borrell, ka treguar gjatë një interviste për mediat serbe se mes Kos

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 2.553 teste të dyshuara për COVID-19, prej tyre pozitivë me koronavirus kanë rezultu