Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Trondit Maqedonia e Veriut, 22 vdekje dhe 561 raste të reja me Covid-19

25/10/2020 - 19:44

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë bërë 1901 testime, ndërsa janë regjistruar 561 raste të reja me Covid-19:

Shkup 271 – Kumanovë 29- Dibër 2- Shtip 19- Prilep 33- Tetovë 26- Strugë 3- Veles 20- Bitola 17- Ohër 11- Kavadarci 18- Gostivar 10- Gjevgjelia 15- Strumicë 32- Kriva Palanka 3- Radovish 2- Krushevë 1- Koçan 12- Probistip 4- Demir Hisar 1- Makedonski Brod 2- Berovë 8- Vinicë 1- Delçevo 1- Kratovë 3- Sveti Nikole 5- Kërçovë 6- Resen 2- Negotino 4.

22 persona kanë ndëruar jetë, 7 pacientë nga Shkupi (55, 78, 71, 35, 66, 71 dhe 64), një nga Kumanova (57 d), dy pacientë nga Dibër (58 dhe 64), një nga Prilepi (61), një nga Struga (75), dy pacientë nga Velesi (61 dhe 64) g), dy nga Bitola (74 dhe 70), dy nga Gostivari (79 dhe 76), dy pacientë nga Kriva Palanka (56 dhe 88), një nga Koçani (56 dhe 88) 60 vjet) dhe një pacient nga Delçevo (81 vjet).

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 197 pacientë të shëruar nga:- Shkup 91- Kumanovë 7- Shtip 8- Prilep 18- Tetovë 13- Strugë 4- Veles 3- Bitola 4- Ohër 3- Gostivar 3- Gjevgjelia 4- Strumicë 16- Radovish 2- Kocani 9- Demir Hisar 1- Makedonski Brod 1- Valandovë 2- Sveti Nikole 4- Kërçovë 4.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

60 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 11, 089.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pas takimit të hënën në Bruksel me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Ley

Një plan i parë i përgatitur me ngut për ndarje të Jugosllavisë u zbatua me shpejtësi në vitin 1941: Kur Wehrmacht-i gjerman sulmoi dhe m

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 198 raste të reja me koronavirus nga 3,108 teste të kryera.

Maqedonia e Veriut synon që të tërheqë sa më shumë turistët nga vendet e rajonit, duke ofruar teste PCR falas ndaj Covid-19.

63 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, teksa janë konfirmuar 2 691 raste të reja nga 80,017 testime.

83 persona kanë humbur jetë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa janë konfirmuar me Covid-19, 3421 raste të reja.

Maqedonia e Veriut është në pritje të hapjes së negociatave për anëtarësimin në BE, por mosmarrveshja me Bullagarinë nuk po e lejon proce

Një grua 44-vjeçare në Selanik në Greqisë ka humbur jetën disa orë, pasi u vaksinua me vaksinën kundër Covid-19 të  AstraZenecës , ndërko