UNS marrëveshje bashkëpunimi me universitete në Tiranë

09/08/2019 - 11:26

Universiteti Ndërkombëtar në Strugë ka organizuar disa Konferenca studentore në bashkëpunim me universitete të ndryshme si “Marin Barleti” dhe “Albanian University” në Tiranë.

UNS ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi ndërinstitucionale me univeristete të ndryshme; këto marrëveshje kanë për qëllim zhvillimin akademik dhe shkencor për të dyja institucionet si dhe shkëmbimin e eksperiencave me universitete të tjera.

Gjatë kësaj konference studentët pjesemarrës prezantojnë punimet e tyre shkencore duke dhënë këndvështrime të ndryshme lidhur me problematikat dhe sfidat që hasin vendet tona.

Për informacione me të hollësishme rreth UNS, ,ju lutemi vizitoni faqen zyrtare www.iust.edu.mk ose kontaktoni në 0038946786160.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis do të takohet me presidentin e Turqisë, Reccep Tajip Erdogan gjatw të mërkurës, në një përpje

Pas tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë më 26 nëntor Greqia ishte një nga vendet e para që iu gjendën pranë Shqipërisë menjëherë pa

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës në Greqi, duke shkaktuar lëkundje sizmike edhe në vendin tonë.

Lëvizja Vetëvendosje në vendin tonë ka bërë thirrje për një marshim paqësor në Tiranë më 28 nëntor nën moton “Vuçiç nuk vendos për shqipt

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë që goditi Greqinë përgjatë së dielës.

Një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë gjatë mëngjesit të sotëm.

Qeveria e Malit të Zi ka aprovuar projekt-ligjin për Simbolet Kombëtare i hartuar nga Ministri për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave,

Greqia tha të premten se është duke vendosur më shumë roje kufitare për të “mbyllur dyert” për migrantët që nuk kanë të drejtë të qëndroj

Eksperienca shqiptare me vetting-un në drejtësi dhe problemet që ajo shfaqi kanë detyruar BE të pezullojë aplikimin e të njëjtës reformë

Një aferë spiunazhi mes një ish-agjenti serb dhe një pjesëtari të shërbimeve sekrete ruse ka hedhur dritë mbi raportet mes dy aleatëve te