UNS marrëveshje bashkëpunimi me universitete në Tiranë

09/08/2019 - 11:26

Universiteti Ndërkombëtar në Strugë ka organizuar disa Konferenca studentore në bashkëpunim me universitete të ndryshme si “Marin Barleti” dhe “Albanian University” në Tiranë.

UNS ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi ndërinstitucionale me univeristete të ndryshme; këto marrëveshje kanë për qëllim zhvillimin akademik dhe shkencor për të dyja institucionet si dhe shkëmbimin e eksperiencave me universitete të tjera.

Gjatë kësaj konference studentët pjesemarrës prezantojnë punimet e tyre shkencore duke dhënë këndvështrime të ndryshme lidhur me problematikat dhe sfidat që hasin vendet tona.

Për informacione me të hollësishme rreth UNS, ,ju lutemi vizitoni faqen zyrtare www.iust.edu.mk ose kontaktoni në 0038946786160.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen fundi, megjithatë duhet pritur deri sot pasdite vonë.

Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyl

Gjatë kësaj jave Kosova dhe Serbia morën paralajmërime nga shtetet e Quintit.

Greqia nuk po gjen qetësi. Pas tërmetesh të fortë shteti helen po kërcënohet nga zjarret masive.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha se

Universiteti Ndërkombëtar në Strugë, zhvillon trajnimet në drejtimin Kriminalistikë dhe Detektiv, në ambientet universitare, laborator kr

Prokurorja Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurori për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrups

Mëngjesin e kësaj të hëne, një tjetër termet me magnitudë 4.7 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë.

Shteti grek vazhdon përballjen me flakët e zjarrit të shkaktuara nga temperaturat e larta dhe era e fortë.

Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut në mesazhin me rastin e festës së Kurban Bajramit ka bërë thirrje për paqe, solidaritet, m