Videoja që po bën namin, ministri serb i këndon “Osman Aga” Erdoganit

Postuar: 12/10/2017 - 09:04

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç këndon “Osman Aga” për nder të Presidentit Erdogan, videoja po qarkullon në të gjithë rrjetin duke marrë me mijëra klikime.

Daçiç i afrohet tryezës ku ndodhej Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij serb, Aleksandër Vuçiç së bashku me bashkëshortet në një darkë të shtruar në Beograd.. Kënga që ai dëgjohet të këndojë në turqisht është “Osman Aga”, një këngë e kënduar në shumë vende të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë.

Në një tjetër video Daçiç shfaqet teksa këndon këngën serbe “Miljacka” dhe teksa ‘merr bakshish” nga myftiu i Beogradit, Mustafa Jusufspahic.

Kjo nuk është hera e parë që ministri serb performon në publik. Verën e kaluar gjatë vizitës në Greqi ai këndoi në qreqisht dhe rusisht, ndërsa edhe gjatë vizitës së Kryeministrit Rama në Beograd ka kënduar “O sole mio”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

  'Qipriotët turq janë “bashkëpronarë” të Qipros dhe jo një minoritet në këtë ishull të ndarë të Mesdheut', deklaroi presidenti

Përfshi muajin nëntor, janë paraqitur 70 raste të dhunës familjare në rajonin që e mbulon Sektori i Punëve të Brendshme në qytetin e Teto

   Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan tha për mediat greke se marrëdhëniet e tensionuara mes Greqisë dhe Turqisë, thashmë janë pje

   Gjatë një interviste për agjencinë e lajmeve ‘TAS’, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se Serbia nuk do bëhet pjesë e ale

Prokuroria në Prokupla të Serbisë ka nisur një hetim për një grup njerëzish që ndërmjetësonin martesën e serbëve me shqiptarët kundrejt p

   Policia greke ka arrestuar 11 persona dhe lëshuar urdhër ndalimi për 26 të tjerë si përgjegjës për protestat e dhunshme të organizuar

Më shumë se 5000 policë janë angazhuar për ruajtjen e rendit në kryeqytetin grek, Athinë për shkak të protestave masive të paralajmëruara

   Një anije që transportonte 10 ton marijuanë është kapur sot nga autoritetet greke.

    Rreziku më i madh i sigurisë në Serbisë është statusi i provincës jugore dhe pavarësia e saj e shpallur njëanshmërisht (referim ndaj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se nëse çështja e Kosovës do të ishte kusht për anëtarësimin e vendit të tij në BE, “anët