Vritet në kazino mundësi shqiptar bashkë me një tjetër të ri

16/02/2020 - 11:16

Mundësi i përfaqësueses së Maqedonisë dhe anëtar i Klubit të mundjes “Tefejuz” Bunjamin Nuishi, është njëri nga viktimat e një grabitjeje që ndodhi në një kazino Bllacë të Maqedonisë, bëjnë të ditur nga klubi i tij.

Dy veta janë vrarë mbrëmë në një kazino në Bllacë të Shkupit.

Policia ka njoftuar për rastin duke thënë se persona të maskuar me armë kanë ndërhyrë për grabitje dhe më pas ngjarja ka qenë e rëndë.

Sipas informacioneve, nga sulmi kanë ngelur të vrarë dy djem të rinj, V.H 22 nga Kosova dhe Bunjamin Nuishi 20- vjeçar nga fshati Krushopek i angazhuar si sigurim në kazino, i njohur si mundës i dalluar.

Bunjamini ishte njëri nga mundësit e dalluar të klubit të mundjes “Tefejuz” të Shkupit. Ai në atë moment po punonte si sigurim në kazinon në Bllacë, njofton Alsat-M.

Nuishi konsiderohej si njëri prej mundësve më të mirë në Maqedoninë e Veriut.

Njëherit, Bujamini ishte edhe ushtar në Armatën e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Maqedonisë e Veriut ka ndërruar jetë mjeku i parë i diagnostikuar me COVID-19.

115 të infektuar, 7 të vdekur dhe 40 të shëruar është bilanci i covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë problematik.

Presidenti i Serbisë Vuçiç ka përmendur si rast Shqipërinë kur është pyetur për numrin e testeve dhe se nuk po kujdesej sa duhet për të v

Qeveria e Serbisë do të miratojë të premten masa të reja për Beogradin, në përpjekje për të penguar përhapjen e koronavirusit, paralajmër

Prokuroria e Serbisë ka ngritur aktakuzë për krime lufte, kundër shtetasit të Kosovës, Nezir Mehmetaj, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë

Regjistrohen 126 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve të fundit.

“Jam gati të takohem me Thaçin, nëse liderët në Prishtinë vendosin të jenë pjesë e delegacionit për bisedimet e ardhshme” deklar