Vuçiç provokon Albin Kurtin: Do mposhtet keq

01/11/2019 - 15:49

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç tha se nuk e sheh të arsyeshme të bisedojë me kryeministrin e zgjedhur të Kosovës Albin Kurtin, sidomos pas deklaratave të tij për "Listën Serbe".

Vuçiç tha në një intervistë për "Tv Pink" se "Kurti kishte deklaruar se do të luante shah me të", por  shtoi se ishte e nevojshme “të dihet pak për lojën që do të luhet”.

“E provoi Izetbegoviç, i cili luante shah mjaft të mirë. Shahu është një lojë serioze. Shah nuk do të luajë kurrë kundër meje, sepse do të mposhtet keq”-tha  Vuçiç.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendimi i Gjykatës së Apelit në Maqedoninë e Veriut për të ndryshuar masën e sigurisë nga arrest me burg në arrest shtëpie të Katica Jane

Vetëm gjashtë milionë euro është vlera e produkteve nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina që janë importuar në Kosovë për një vit, që kur qev

Sipas mediave vendase, sapo është liruar nga paraburgimi ish-kryeprokurorja speciale e Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva.

Mediat serbe e kanë marrë për provokim faktin se një firmë shqiptare ka nisur të shesë çokollata në vendin e tyre.

Shteti i Bosnje-Hercegovinës është goditur nga një tërmet mëngjesin e së martës.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dalë nga spitali, ku ishte shtruar për shkak të problemeve në zemër, raportoi transmetuesi pub

“Presidenti serb, Vuçiç është dërguar në spital për shkak të problemeve me zemrën.” DW tha se “njoftimi vjen nga zyra presidenci

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është shtruar në spital pasi ka shfaqur probleme kardiovaskulare.

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ndodhi mbrëmjen e së së premtes në 20:15 me orën lokale, 91 kilometra në jug të Athinës dh

Një tërmet me intensitet prej 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Maqedoninë e Veriut.