Vuçiç: S’më pëlqen të bisedoj me Thaçin, por na duhet paqja

08/11/2018 - 11:06

Në prag të takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaci, presidenti serb , Aleksandar Vuçiç u shpreh se pozicioni i Serbisë është i vështirë në këto bisedime.

“Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me Thaçin, por më mirë të bisedojmë njëqind vjet sesa të luftojmë një ditë. Kjo është puna ime. Paqja është e rëndësishme. Gjithçka tjetër nuk është për krahasim”, u shpreh Vuçiç.

Dy Presidentët takohen sot në Bruksel me ndëmjetësimin e shefes për politikën e jashtme në BE, Federica Mogherini.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një varkë me tre persona në bord është përmbysur në liqenin e Prespës, në territorin e Greqisë.

Autobusi i linjës Prishtinë-Frankfurt është sulmuar mbrëmë në Krushevac të Serbisë.

Prokurorja e dorëhequr speciale në Maqedoninë e Veriut, Katica Janeva është në gjendje të rëndë shëndetësore në Shutkë, pas ndalimit të s

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, duke folur për vizitën e tij të fundit në SHBA, tha sot se nuk mund të interpretojë apo të flasë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se është i ndërgjegjshëm

Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion (PKOK) mbajti konferencë për shtyp në të cilën sqaroi detajet e arrestimit të prokurores

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka kërkuar paraburgim për Prokuroren Speciale në dorëheqje Katica Janeva për shkak të dyshimeve

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen fundi, megjithatë duhet pritur deri sot pasdite vonë.