Vuçiç “xheloz” për Thaçin: Federica preferon të të puthë ty (VIDEO)

30/10/2019 - 11:36

Mbrëmjen e së martës në Bruksel u takuan liderët e Ballkanit Perëndimor në një darkë jo zyrtare me ftesë të shefes së Politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini.

Të pranishëm ishin Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ai i Serbisë Aleksandar Vuçiç, Presidenti i Malit të Zi Gjukanoviç, Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe anëtarët e Presidencës së Bosnje-Hercegovinës.

Darka jo formale ishte një takim lamtumire nga Mogherini, e cila përfundon mandatin në dhjetor të këtij viti.

Kjo darkë nuk kaloi pa batuta mes Presidentëve Vuçiç e Thaçi. Teksa kreu i shtetit të Kosovës u përqafua me Mogherinin për t’i dhënë lamtumirën, Presidenti Aleksandar Vuçiç komentoi në gjuhën serbe: “Hashim, Federica preferon më shumë të të puthë ty”.

Nga Presidenti i Kosovës nuk pati reagim, ndërsa Vuçiç vazhdoi përsëri: “Thaçi pretendon sikur nuk kupton serbisht, por e flet shumë mirë”.

Këto batuta të Aleksandar Vuçiç në darkën jo zyrtare janë zbardhur nga mediat serbe.

Në këtë takim mungoi Kryeministri Edi Rama për shkak të angazhimeve, pasi ditën e djeshme ndodhej për vizitë në Greqi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, konfirmoi se më 2 shtator do të jetë në Uashington për t’u takuar me udhëheqësit e shtetit të Kos

I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në

Greqia regjistroi 262 raste të reja, duke shënuar dhe ditën me bilancin më të lartë të të infektuarve që prej shpërthimit të pandemisë së

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar mandatin kreut të LSDM-së, njëherë udhëheqësit të koalicionit “Mundemi

Organizmi Kombëtar i Shëndetit në Greqi ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 262 raste të reja me Covid-19 në ven

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1627 teste të realizuara, 139 persona kanë rezu

Greqia ka hyrë formalisht në valën e dytë të pandemisë së koronavirusit.

Greqia hapi zjarr ndaj një mjeti lundrues që transportonte civilë nga ishulli i Rodosit drejt Egjeut, sikurse bëjnë me dije mediat turke 

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç tha se Serbia kurrë nuk do të heqë dorë nga ndjekja e ish-ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare t

Greqia është tmerruar nga një ngjarje e rëndë mbrëmjen e djeshme në zonën e Kalitheas.