Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Rita Ora “Krenare që jam shqiptare”

17/10/2014 - 23:31

DURRËS, 17 TETOR 2014-  Këngëtarja me famë botërore, dhe origjinë shqiptare Rita Ora është shprehur se është krenare për valëvitjen e flamurit me hartën e ‘Shqipërisë Etnike” dhe fotot e dy figurave historike si Ismail Qemali e Isa Boletini, gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri në Beograd. 

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Rita shprehet se ndjehet sot më shumë se kurrë krenare që është shqiptare. “Isa, shqipet sot të kanë bërë krenar në mes të Beogradit. Mos e prekni flamurin tonë me ato duar të pista. S’kam qenë kurrë krenare që jam shqiptare më shumë se sot. Bac u kryyyy breeee”, tha ajo.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: