13 rregullat drejt një orgazme të sigurt

22/08/2014 - 21:38

Vetëm 30% e grave e arrijnë orgazmën vetëm nëpërmjet interkursit seksual. Por që të arrini një “girl-gazma” ju duhen dy gjëra kryesore: Mendimet e duhura dhe lëvizjet e duhura. Nëse keni vështirësi për ta arritur këtë gjatë marrëdhënieve me partnerin tuaj, ose dëshironi të keni një orgazmë më të fortë, ndiqni këto këshilla dhe..gjithçka do të jetë ok!

1. Orgazma është “gjendje mendore.”

Në qoftë se nuk arrini dot në orgazmë, provoni të mendoni në lidhje me gjëra që kanë të bëjnë me seksin, para se të zhvisheni. Lexoni ose shihni gjëra erotike, pornografi ose dëgjoni muzikë hot (provoni XX)

2. Kënaqni fantazitë.

Mendoni për një skenar të nxehtë, para dhe gjatë seksit. (Shumë gra mendojnë se chati mendor është i gabuar. Jo, nuk është.) Kështu që jepini, shihni një film seksi në kokën tuaj për çdo gjë që ju eksiton- një moment hot që keni përjetuar vitin e kaluar, ose një vizion që ju vjen në mendje.

3. Mos humbni përqendrimin.

Fikni telefonin...edhe dritat nëse nuk ndiheni rehat me trupin tuaj..Ju duhet të kapni momentin, jo të mendoni rreth kofshëve tuaja.

4. Bëni një dush

Avulli do t’ju ndihmojë për skenën që keni ngritur në kokë....dhe s’keni pse të shqetësoheni rreth shijes apo erës suaj, ndërkohë që duhet të mendoni vetëm për orgazmën.

5. Mjaft mendove për partnerin!

Bëjani të ditur që këtë natë do të fokusoheni tek vetja juaj dhe në netët e tjera kjo mund t’i kthehet në një favor. Ju mund të arrini një ritëm ku do të ndiheni të sinkronizuar me njëri tjetrin dhe çdo natë mezi do të prisni të ktheheni në shtëpi.

6. Mos u trullosni

Nëse filloni të ndiheni si ajo, nuk ka për të ndodhur. Mesatarisht, tek një grua kërkohen 20 minuta stimulim për të arritur në orgazëm (tek disa mund të zgjasë më pak ose më shumë). Mund të ndodhë të ndiheni në një pikë të lartë, por të konstatoni se keni ngecur. Mos e humbni shpresën. Mos u shkëputni nga ajo që ju solli deri në atë pikë dhe do të keni shumë gjasa ta arrini. Nëse jo, ndoshta herës tjetër.

7. Prekja e duhur

Mos bëni gabimin e zakonshëm të prisni që ai t’ju çojë në orgazëm. Do të keni më shumë gjasa ta arrini nëse e merrni situatën në duart tuaja dhe do të kuptoni që kërkon një multi-impenjim për t’u arritur.

8. Merrni një dorë “borxh”

Prekni klitorin gjatë marrëdhënieve seksuale (ose kërkojini partnerit tuaj ta bëjë). Bëjeni duke qenë e sigurt në vetvete- Nëse ju shqetësoheni për prishjen e egos së tij- është krejt e kundërta- ai eksitohet ndërsa ju sheh ju të eksituar.

9. “Vidhni” nga stili i tij

Meshkujt janë shumë të zotë në marrjen përsipër të një situate seksuale. Ata dinë të rregullojnë stimulimin, shpejtësinë, këndin e duhur, duke rritur mundësinë. Zakonisht femrat nuk mendojnë se si mund të marrin pak nga kjo “strategji.” Por është zgjuarsi t’i përmbushni vetës.

10. Rikthehuni dhe një herë në shkollën e mesme

Shumë gra kanë probleme me evidentimin e ritmit dhe prekjes së duhur për to, edhe me dorën e tyre.

11. Bëj dy gjëra në një

Gjatë marrëdhënies, kërkojini partnerit të përdorë një ose dy gishta, duke i futur brenda vaginës, mundohuni të krijoni një ritëm që do të shtypë butonin “magjik”.Stimuloni instinktet natyrore duke stimuluar trupin tuaj të shkojë në “autopilot”.

12. Ndihmoje partnerin tënd të të ndihmojë ty.

Seksologia Emily Morse këshillon: Merreni dorën e tij dhe kryeni ato lëvizje që kryeni me veten tuaj. Përdoreni vibratorin në prezencën e tij në mënyrë që t’i tregoni çfarë ju pëlqen. Djemtë orientohen lehtë, kështu që t’i tregosh atij se ç’të pëlqen do të thotë që je në rrugën e duhur.

13. Hiq dorë nga një orgazëm rutinë

Nëse ju jeni me fat dhe e keni arritur, kjo nuk do të thotë që momenti juaj i madh, s’mund të bëhet edhe më i madh. Kush nuk do të donte të kishte më shumë diversitet në repertorin e vet? Provoni pozicionin e misionarit, pastaj lejojeni të masazhojë muskujt pielvikë me kockat e legenit të tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe një pjesë shumë e madhe pacientësh me një formë të lehtë të COVID-19 zhvillojnë antitrupa, të cilët më pas mund t’i imunizojnë për d

Gjumi është një proces që ndikohet nga shumë faktorë të brendshëm dhe të jashtëm.

Mjekja alergologe, Mira Xhixha, shpjegoi këtë të hënë në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, simptomat që dallojnë alergjitë e pranverës nga

Gratë dhe vajzat duhet të tregojnë kujdes për ushqyesit e nevojshëm në çdo fazë të jetës së tyre.

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.

Maji është muaji i ndërgjegjësimit ndaj Melanomës, kancerit të lëkurës i cili karakterizohet nga vdekshmëria e lartë dhe agresiviteti.

Vaji i ullirit dhe aloe vera janë dy prej dhuratave më bujare të natyrës. Përdorimi i tyre në të mirë të organizmit është i pakufi.

Prova të dëmtimit të placentës, organit që vepron si zorrë, veshkë, mëlçi dhe mushkëri për një fetus gjatë shtatzënisë u gjetën në një st

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të traj