4 këshilla kundër rënies së flokëve për meshkujt

23/08/2014 - 19:35

23 gusht 2014 - Për shumë meshkuj është një dramë e vërtetë, sidomos për ata që vuajnë nga rënia e flokëve. Rënia e flokëve ama është një problem i cili mund të reduktohet duke ndjekur katër këshilla praktike.

Regjimi ushqimor i duhur - Mungesa e elementëve ushqimorë të shëndetshëm mund të shkaktojë rënien e flokëve. Ndaj këshillohet konsumi i ushqimeve të pasura me proteina, vitaminë A, vitaminë B dhe vitaminë E.

Shampo e duhur - Lajini flokët me një shampo delikate dhe specifike për trajtimin e flokëve kundër rënies, duke e shoqëruar procesin e larjes me masazh në rrënjën e flokëve.

Stresi - Nervozizmi është një faktor që stimulon rënien e flokëve, ndaj këshillohen stimulues për rritjen e flokëve.

Dielli - Ekspozimi i zgjatur ndaj rrezeve të diellit mund të dobësojë flokët deri sa të shkaktojë rënien e tyre.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe një pjesë shumë e madhe pacientësh me një formë të lehtë të COVID-19 zhvillojnë antitrupa, të cilët më pas mund t’i imunizojnë për d

Gjumi është një proces që ndikohet nga shumë faktorë të brendshëm dhe të jashtëm.

Mjekja alergologe, Mira Xhixha, shpjegoi këtë të hënë në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, simptomat që dallojnë alergjitë e pranverës nga

Gratë dhe vajzat duhet të tregojnë kujdes për ushqyesit e nevojshëm në çdo fazë të jetës së tyre.

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.

Maji është muaji i ndërgjegjësimit ndaj Melanomës, kancerit të lëkurës i cili karakterizohet nga vdekshmëria e lartë dhe agresiviteti.

Vaji i ullirit dhe aloe vera janë dy prej dhuratave më bujare të natyrës. Përdorimi i tyre në të mirë të organizmit është i pakufi.

Prova të dëmtimit të placentës, organit që vepron si zorrë, veshkë, mëlçi dhe mushkëri për një fetus gjatë shtatzënisë u gjetën në një st

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të traj