9 shenjat që paralajmërojnë se keni probleme me tiroiden

Postuar: 14/02/2018 - 10:42

Nëse po i përjetoni disa apo të gjitha këto simptoma, bëni një vizitë tek mjeku dhe kryeni teste për gjëndrat e tiroides dhe ato dhjamore.

Lodhja fizike, mendore dhe emocionale, edhe pse keni fjetur mirë natën apo keni bërë një pushim të shkurtër.

Vështirësi në përqendrim apo për të fjetur.

Humbja interesit për t’u stërvitur.

Ndryshime në oreks – humbje ose shtim të oreksit

Ndiheni shumë të nervozuar dhe të mërzitur – mund të acaroheni edhe nga gjëra të vogla

Ndiheni vazhdimisht të shpërqendruar – në punë, nga ana sociale dhe emocionale.

Dobësi, plogështi

Ndiheni të pakënaqur me punën, jetën personale. Duket sikur asgjë nuk po përmirësohet.

Prekeni shpesh nga sëmundjet – ftohja dhe gripi, problemet me stomakun dhe tretjen, dhimbje shpine, ose koke./shëndeti/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrudhat e thella të ballit mund të jenë një shenjë paralajmëruese e sëmundjeve kardiovaskulare, thonë studiuesit.

Mëlçia juaj është organi më i madh i brendshëm, i cili kryen më shumë se 500 funksione në trup.

   Jo vetëm lëkurat dhe lëngu i shalqinit janë të dobishme për shëndetin dhe estetikën.

   Mund të tingëllojë e çuditshme, por është tërësisht efektive. 

   “Nëse i ikim mëngjesit, atëherë patjetër që do të bëjmë një zgjedhje jo të duhur për drekë.

   Shpesh ndodh të jemi nën stres dhe të mos dimë si ta zgjidhim pa barna. Besoni apo jo, edhe ushqimi mund të na ndihmojë.

Mushmolla është një nga frutat që rritet në të gjitha zonat e Shqipërisë, por më tepër kultivohet në Jug.

Nëse pas ngrënies së një cope çokollate jeni ndier në faj, jo vetëm për kaloritë e marra por edhe prej akneve që mund të shkaktojë, keni

   Blogerja Chiara Ferragni dhe reperi Fedez u martuan më datën 1 shtator me një nga ceremonitë më ekstravagante që kemi parë.