Aloe Vera lufton rrudhat

07/03/2018 - 12:52

Aloe Vera është një bimë popullore, e cila ruan ujin në gjethet e saj të trasha. Gjethet prodhojnë dy substanca, xhelin, i cili është pak a shumë ujë dhe disa lëndë të tjera ushqyese të përziera në të.

Më poshtë janë të listuara përfitimet që Aloe Vera sjell në pamjen tuaj:

1. Parandalon shenjat e parakohshme të plakjes

Rrudhat lindin me kalimin e moshës. Por ka edhe faktorë të tjerë që mund të përshpejtojnë procesin natyror. Aloe Vera ndihmon në parandalimin e këtyre shenjave të hershme të plakjes.  

2. Lufton aknet dhe pikat e zeza

Xheli Aloe mund të bëjë mrekulli në lëkurën tuaj duke luftuar aknet dhe duke pastruar shenjat që mbeten.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka pak njerëz që s’janë adhurues të djathit.

Të dëgjoni muzikë para gjumit është një mënyrë e mirë relaksuese për çdo person.

Sipas statistikave, nga 5 deri në 60% e njerëzve në botë vuajnë nga era e keqe e gojës.

Gjumi është shumë i rëndësishëm për të rifituar energjitë dhe përballuar ditën. Por cilat ushqime na ndihmojnë për një gjumë të qetë?

Të ushqehesh mirë është thelbësore për të qëndruar në formë dhe për të parandaluar shqetësimet apo sëmundjet.

Avokado është një ushqim i cili sjell përfitime të shumta, pasi njihet për yndyrat e tij të “mira”, ose ato që organizmi ynë ka nevojë pë

Procesi i plakjes është i pashmangshëm. Por a njihni njerëz që duken më të mëdhenj se mosha e tyre?

Nëse keni rrjedhje dhe bllokim hundësh, ose keni teshtima dhe kollitje mendimi juaj i parë është se jeni ftohur.

Prej shekujsh, vaji i kanabisit është përdorur por u ndalua në gjysmën e shekullit të 20-të.