Çajrat më të mira për dobësim

28/05/2018 - 11:43

Ka pije dhe çajra dobësuese që ndihmojnë organizmin të largojnë lëngjet dhe toksinat, dhe në të njëjtën kohë kanë fibra. Mund të jenë një zgjidhje e mirë në luftën ndaj yndyrës dhe niveleve të larta të kolesterolit në gjak.

Por ama, mos mendoni se këto bimë mjekësorë janë një ilaç “mrekullibërës” dhe veprojnë vetë. Për të pasur rezultatet e dëshiruara është e rëndësishme të përfshini dhe një ushqim të shëndetshëm e të ekuilibruar.

Në këtë mënyrë janë disa çajra që ju ndihmojnë të digjni yndyrnat, dhe të keni organet jetësore të shëndetshme, si mëlçia apo pankreasi.

Çaji jeshil

Çaj karçofi

Çaj Fucus

Çaj me specin e kuq djegës

Çaj Anice

Çaj Mente

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka pak njerëz që s’janë adhurues të djathit.

Të dëgjoni muzikë para gjumit është një mënyrë e mirë relaksuese për çdo person.

Sipas statistikave, nga 5 deri në 60% e njerëzve në botë vuajnë nga era e keqe e gojës.

Gjumi është shumë i rëndësishëm për të rifituar energjitë dhe përballuar ditën. Por cilat ushqime na ndihmojnë për një gjumë të qetë?

Të ushqehesh mirë është thelbësore për të qëndruar në formë dhe për të parandaluar shqetësimet apo sëmundjet.

Avokado është një ushqim i cili sjell përfitime të shumta, pasi njihet për yndyrat e tij të “mira”, ose ato që organizmi ynë ka nevojë pë

Procesi i plakjes është i pashmangshëm. Por a njihni njerëz që duken më të mëdhenj se mosha e tyre?

Nëse keni rrjedhje dhe bllokim hundësh, ose keni teshtima dhe kollitje mendimi juaj i parë është se jeni ftohur.

Prej shekujsh, vaji i kanabisit është përdorur por u ndalua në gjysmën e shekullit të 20-të.