Dieta e shëndetshme ul gjasat për kancer

19/09/2018 - 17:08

Një studim i realizuar së fundmi ka treguar se një dietë e shëndetshme ulë rrezikun për kancer. Ushqimet me shumë krip, sheqerna dhe yndyra kanë rezultuar në shifra të kancerit për 11% më të larta, krahasuar me njerëzit që ushqehen shëndetshëm.

Në studimin që u realizua me rreth gjysmë milion njerëz, është përdorë teknika britanike e sistemit të ushqimit “traffic light”, gjë që e bën më të lehtë për konsumatorët të dallojnë ushqimet e shëndetshme. Në mesin e ushqimeve që konsiderohen si jo të shëndetshme në këtë studim janë, ëmbëlsirat, biskotat, pudingu, lazanja, keçapi dhe mishi i procesuar.

Rezultatet përfundimtare kanë treguar se njerëzit që konsumonin ushqime të shëndetshme kishin gjasa më të ulëta për t’u prekur nga kanceri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hurmat janë dietike, kanë një veprim anti-inflamator me përfitime për mbajtjen e yndyrës dhe ujit. 

Një studim i fundit shkencor mbi tensionin ka zbuluar se njerëzit që vuajnë nga pagjumësia kronike janë tejet të rrezikuar nga tensioni i

Rreziqet e marrjes së ilaçeve statina kundër kolesterolit, tejkalojnë përfitimet për miliona pacientë, sipas një studimi.

Flokët janë një nga prioritetet fizike të njerëzve. Në fakt, shumë dashurojnë për t’i trajtuar, ngjyrosur ose prerë shpesh.

Pasja e fëmijëve iu kushton nënave 11 vjet jetë.

Kanceri i prostatës është një lloj i zakonshëm i kancerit te meshkujt.

Nga momenti që hapni sytë në orët e hershme të mëngjesit, mund të filloni të digjni kalori të vogla.

Terapia nëpërmjet sistemit imunitar për të luftuar tumoret.

Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lëndëve ushqyese.

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Berkley-t në Kaliforni, që është botuar në revistën shkencore Human Reproduction, puberteti