E dini sa zgjasin simptomat e nikotinës pas lënies së duhanit?

Postuar: 09/01/2018 - 09:29

Lënia e duhanit është një nga proceset më të vështira për duhanpirësit.

Simptomat e largimit të nikotinës siç janë irritimi, energjia e ulët, uria, dhimbja e kokës dhe ndryshimi i disponimit, mund të zgjasin deri në tre muaj.

Vetë nikotina largohet nga trupi brenda 72 orëve pasi keni lënë duhanin, ndërsa simptomat zbehen për 2-3 ditë.

Megjithatë për t’u larguar tërësisht ka nevojë që të kalojnë 2 deri në 3 muaj, megjithatë kjo kohë dallon nga personi në person, shkruan "KlanKosova".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hipertensioni konsiderohet të jetë një “sëmundje e heshtur”.

Sipas një studimi të ri, një kos me bazë brokolin mund të parandalojë dhe madje edhe të trajtojë kancerin e zorrës së trashë.

   A e dini që bima më efektive për të parandaluar rënien e flokëve dhe për të stimuluar rritjen e tyre është një bimë tipike shqiptare?

Sipas ekspertit John Douillard, miti që thotë se duhet të flemë nga krahu ynë i djathtë, rezulton jo i saktë.

   Dieta ushqimore dhe stërvitja rregullisht mund të jenë më efikase se ilaçet për mbajtjen nën kontroll të diabetit të tipit 2, sugjeron

Për shumë njerëz, kafeja është një pije ekzaltuese.

Emri latin Triticum Aestivum L, është i barit të grurit para se të krijoj grurin.

   Raste të gripit vdekjeprurës janë rritur në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar gjatë javëve të fundit (dhe jo vetëm) dhe situata pritet t

   Cigaret elektronike vazhdojnë të paraqiten në titujt kryesorë për arsyet e gabuara.

Gratë që punojnë në turn të tretë janë më të rrezikuara nga disa lloje kanceri, sugjeron një studim i ri.