Fiton dy herë lotarinë duke përdorur datën e vdekjes së mamasë

07/02/2019 - 11:29

Një burrë ka përdorur një strategji mjaft efikase kur luajti lotari me numrat e tij fitues pasi mori një çmim prej 10 mijë dollarë për herë të dytë në vetëm disa muaj.

"Kam fituar me të njëjtat shifra si në gusht,"-tha 58-vjeçari nga Maryland, i cili shpjegoi se në të dyja rastet përdori datën e vdekjes së nënës së tij, sipas zyrtarëve të Maryland Lottery.

 Burri fitoi për herë të parë në gusht të vitit të kaluar një shumë prej 10.146 dollarë. Më pas luajti disa herë duke përdorur kombinime të ndryshme të numrave që përfaqësonin jetën e nënës së tij.

Por kur nuk fitoi, përdori përsëri të njëjtat shifra si në gusht, ato të vdekjes së nënës dhe mori çmimin 10.146 dollarë. Gjysmën e parave do ia japë vajzës së tij dhe gjysmën tjetër do bëjë rregullime në një prone me qera ku jeton.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rukola është një fabrikë me vlera ushqyese fantastike falë pranisë së kripërave minerale duke përfshirë magnezin, kalciumin, kaliumin dhe

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Të mirat e ushqyerjes së shëndetshme që në orët e para të ditës janë të larmishme.

Presioni i punës mund të shkaktojë ritëm të shpejtë dhe të parregullt të zemrës të quajtur fibrim atrial.

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme në  organizmin e një individi.

Disa të porsalindur qëndrojnë 20 orë në gjumë, dhe disa të tjerë 14, duke bërë që kjo kohë të shkurtohet edhe më shumë me rritjen e fëmij

I pasur me përbërës ushqyes, avokado, i karakterizuar nga forma e dardhës, ka brenda tij një bërthamë të madhe të ëmbël e të butë që ndry

E keni pyetur ndonjëherë veten përse të gjitha gratë japoneze kanë një trup perfekt, të tonifikuar dhe lëkurë të pastër.

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor.

Pas reklamës së re të pastës së dhëmbëve "Colgate" ku konsiderohet si produkti më i mirë për pastrimin e dhëmbëve, ka patur disa hulumtim

Dieta mund të jetë shumë e vështirë, sidomos për ata që kthehen të lodhur nga puna. Gjithçka do të donit në ato moment është ushqimi.