Kujdes me mishin e pulës

16/06/2014 - 21:57

Londër, 16 qershor 2014 - Konsumatorët paralajmërohen të mos e lajnë pulën sepse rrezikojnë të përhapin infeksione dhe të helmohen. BBC publikon një studim ku thekson se larja e mishit te pulës rrit rrezikun për përhapjen e baktereve, në duar, në rroba e në pajisjet e gatimit përmes cërkave të ujit. 
Studimi vërtetoi këtë rezultat pasi survejoi 4 500 britanikë që lanin pulën para se ta gatuanin. 

Pula konsiderohet si një burim kryesor i baktereve që nga salmonella dhe E.Coli. 
Konsumatorët në këtë rast këshillohen ta fusin në ngrirje mishin e pulës dhe më pas direkt ta ziejnë. Kështu çdo mikrob ngordh 100 % . 

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Diabeti është ndër sëmundjet më të përhapura dhe shqetësuese në të gjithë globin.

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Të bërit dush është një rutinë e përditshme për shumicën prej nesh, por nëse ndonjëherë e neglizhoni duhet ta mendoni dy herë. Sipas medi

Vendosja e maskës në fytyrë është një nga masat më të domosdoshme që mund të pengojnë përhapjen e pandemisë.

Adoleshentët dhe të rinjtë që pinë rregullisht cigare elektronike janë shumë më të predispozuar për t'u sëmurur më rëndë me COVID-19 sesa

Hulumtimi nga Universiteti i Alabama Birmingham ka gjetur që nëse hani darkën tuaj në kohën e drekës mund t’ju ndihmojë të humbni peshë,

Prodhimi vendas me pjepër ka dalë në treg. Pjepri bën pjesë në kategorinë e frutave më tepër mirëbërëse për organizmin

Bimët që na dhuron nëna natyrë janë dhuratat më të mira për shëndetin e njeriun.

Një sasi e madhe djerse gjatë ditës mund të prodhohet vetëm nga këmbët tona, pasi ato kanë rreth 250,000 gjëndra djerse!