Lamtumirë puçrra! 4 veprime që duhet t’i bëjmë gjithmonë përpara gjumit

13/03/2019 - 20:19

Në të shumtën e rasteve femrat ankohen për fytyrën e tyre të mbushur me puçrra ose se kanë lëkurë të ashpër.

Teksa të gjithë ëndërrojnë një fytyrë bebi, pjesa më e madhe e tyre neglizhojnë që të informohen rreth një kujdesi për të cilin çdo fytyrë ka nevojë.

Kurrë nuk duhet të harrojmë se gjithçka jemi është rezultat i asaj që ne praktikojmë ose jo.

Për shembull një rutinë ideale, bazuar në atë çka dermatologët më të mirë botërorë thonë, është “A-ja” e shëndetit të lëkurës!

Kësisoj, do listojmë për ju 4 veprime që duhet t’i bëni gjithmonë përpara gjumit.

Të jeni të sigurt që lëkura juaj jo vetëm që do fillojë të “marrë frymë”, por edhe do të shkëlqejë si asnjëherë më parë. Thuajuni lamtumirë puçrrave!

Së pari, përdorni xhel pastrues për fytyrën dhe mos harroni që gjithmonë ta masazhoni me kujdes teksa e fërkoni.

Së dyti, mos harroni që të përdorni një krem të përshtatshëm për pjesën poshtë syve.

Së treti, lyeni fytyrën me krem hidratues.

Së katërti, ajrosni dhomën tuaj para se të flini.

Mundohuni që të gjitha pikat e mësipërme t’i bëni pjesë të rutinës suaj. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveritë na këshillojnë gjithmonë të hamë më pak, dhe të ushtrohemi fizikisht më shumë, për të qenë më të shëndetshëm, por kjo paraqet nj

Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë, në të kundër do të gjejmë

Nëse vendosni ushqimet e gabuara në mikrovalë mund të sëmureni, pasi ekspozoheni ndaj kimikateve të dëmshme.

Si mendoni për një ilaç natyral që lehtëson dhimbjet e muskujve dhe të nyjeve? Kjo është ajo që do të mësoni tani.

Bananet janë ndër frutat më të mira dhe me vlera ushqimore.

Një kujdes më i mirë për veten mund të jetë një strategji afatgjatë për luftimin e një problemi në rritje, demencës.

Uji është një nga elementët kryesorë përbërës të trupit tonë.

Mjalti me kanellën janë ndër produktet më të kombinuara të kuzhinës, të cilat së bashku janë shumë efikase kundër disa problemesh shëndet

A keni menduar ndonjëherë përse gogësijmë?