Lamtumirë puçrra! 4 veprime që duhet t’i bëjmë gjithmonë përpara gjumit

13/03/2019 - 20:19

Në të shumtën e rasteve femrat ankohen për fytyrën e tyre të mbushur me puçrra ose se kanë lëkurë të ashpër.

Teksa të gjithë ëndërrojnë një fytyrë bebi, pjesa më e madhe e tyre neglizhojnë që të informohen rreth një kujdesi për të cilin çdo fytyrë ka nevojë.

Kurrë nuk duhet të harrojmë se gjithçka jemi është rezultat i asaj që ne praktikojmë ose jo.

Për shembull një rutinë ideale, bazuar në atë çka dermatologët më të mirë botërorë thonë, është “A-ja” e shëndetit të lëkurës!

Kësisoj, do listojmë për ju 4 veprime që duhet t’i bëni gjithmonë përpara gjumit.

Të jeni të sigurt që lëkura juaj jo vetëm që do fillojë të “marrë frymë”, por edhe do të shkëlqejë si asnjëherë më parë. Thuajuni lamtumirë puçrrave!

Së pari, përdorni xhel pastrues për fytyrën dhe mos harroni që gjithmonë ta masazhoni me kujdes teksa e fërkoni.

Së dyti, mos harroni që të përdorni një krem të përshtatshëm për pjesën poshtë syve.

Së treti, lyeni fytyrën me krem hidratues.

Së katërti, ajrosni dhomën tuaj para se të flini.

Mundohuni që të gjitha pikat e mësipërme t’i bëni pjesë të rutinës suaj. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë njerëz vuajnë nga rrathët e zinj dhe të fryrë të cilët shfaqen në kohën më të papërshtatshme.

Me ardhjen e stinës së pranverës dhe rritjes së temperaturave është shtuar dhe numri i personave të prekur nga alergji të ndryshme, ndërs

Sipas një studimi të ri ekzaminimi i baktereve dhe viruseve në hundët e fëmijëve mund të japë të dhëna për të përmirësuar diagnozën dhe t

Konsumimi i kastravecit ju sjell shumë përfitime shëndetësore që ndoshta nuk i kini dëgjuar më parë.

Kajsia është një frut e cila së pari është kultivuar në Kinë, derisa persianët e kanë zbuluar.

Kërpudhat mund të jenë një aleat shumë i mirë për rininë e trurit.

Xhenxhefili është një nga produktet më të kërkuar kohët e fundit për përgatitjen e çajërave bimor, infuzioneve dhe pijeve të ndryshme.

Pavarsisht se të padëmshme, ato mund të ndikojnë në pamjen tuaj të jashtëme dhe të kthehen në një stres të përditshëm.

Mos prit më gjatë dhe elemino yndyrën e akumuluar në mënyrë të natyrshme dhe pa rreziqe për shëndetin tënd. 

Të konsumosh makarona në darkë nuk është e dëmshme.