Mjekët italianë: Pika G nuk ekziston tek femrat

27/08/2014 - 21:17

Itali, 27 gusht 2014 - Doktorët italianë thonë se pika G nuk ekziston, por mund të ekzistojë zona ‘CUV’ (clitourethrovaginal) si ‘zonë e re’ e kënaqësisë te femrat.

Zona që krijon kënaqësinë e shtuar seksuale është më e madhe se sa një pikë. Ajo përfshin klitorin, vaginën dhe uterusin të njohur si (CUV – clitourethrovaginal)

Hulumtuesit italianë kanë thënë se shpresojnë që kjo çështje do t'i mbyllë diskutimet rreth “Pikës G”.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në mjekësinë popullore, lëngu i bamjes dhe vetë kjo perime konsiderohet jetësore kun dër një sërë sëm undjesh.

Frutat e thata janë të pasura më shumë vlera ushqyese.

Bananja mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e tjera ekzotike, të cilat janë kthyer në trend.

Ilaçi "Ibuprofen" në fillimin e pandemisë shkaktoi polemika sepse sugjerohej se rëndonte infeksionin e koronavirusit te të sëmurët.

Pavarësisht dëmeve dhe problemeve që sjell në shëndet pirja e duhanit, shumë individë e kanë të vështirë të largojnë varësinë që kanë pre

A e dinit që kërkesat e organizmit për vlera ushqimore ndryshojnë gjatë verës?

Shumë individë ndjekin dietën me një sasi të ulët të kalorive gjatë ditës, për të humbur peshë.

Shumë njerëz nuk e trajtojnë shëndetin e tyre me seriozitetin që meriton.

Jamballi, ose siç edhe njihet ndryshe si Likuiricia, është një bimë bishtajore në formën e shkurres.

Në moshën e tretë, njerëzit kanë nevojë për më pak kalori, duke qenë se nuk janë më aktivë fizikisht dhe metabolizmi është i dobësuar.