Përfitimet që ka fytyra nga përdorimi i avullit, një herë në javë

07/07/2020 - 21:55

Është koha që fytyra juaj të përballet me faktet, kjo nuk është një kohë e mirë për lëkurën.

Ndotja e ajrit po rritet në shumë vende, smogu depërton në lëkurë, ju keni nevojë për krem dielli për ta mbrojtur atë nga rrezet UV dhe ushqimet e përpunuara nuk e ushqejnë fare atë.

Kjo është arsyeja pse është më e rëndësishme se kurrë të kujdesesh për fytyrën tënde dhe një metodë që funksionon është trajtimi i saj me avull.

Ja përfitimet që merr fytyra nga përdorimi i avullit:

Heq dhe pastron papastërtitë e ndërtuara dhe produktet në poret tuaja.

Fytyra juaj do të pastrohet nga bakteret dhe qelizat e vdekura që shkaktojnë akne.

Fytyra juaj do të marrë më shumë oksigjen.

Do të vonojë shfaqjen e rrudhave.

Do të fillojë të hidratohet natyrshëm.

Do të thithë më mirë produktet tuaja të kujdesit për lëkurën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stresi, ankthi, dhimbje koke ose përgjumje, të gjithë shkaktojnë momenteve të pakëndshme.

Ftohja e zakonshme mund të përgatisë trupin e një personi për të luftuar COVID-19, sipas një zbulimi që ndihmon të shpjegohet arsyeja për

Njerëzit me Covid-19 pa simptoma mund të mbartin të njëjtën sasi virusi si ata me simptoma, tregon një studim i Koresë së Jugut.

Shkencëtarët kanë zbuluar se ngrënia e sasive të mëdha të orizit rrit rrezikun e vdekjes nga sëmundjet e zemrës për shkak të arsenikut që

Një hulumtim i kryer së fundmi tregon se individët që konsumojnë një dietë të pasur me boronica kanë një shëndet më të mirë, përfshirë kë

Fatmirësisht ka disa hile për të gënjyer stomakun sikur jeni ngopur edhe me pak sasi ushqimi.

Intoleranca ndaj laktozës ndodh si pasojë e paaftësisë së stomakut për të tretur sheqernat e qumështit dhe të produkteve të tjera të bulm

Sëmundja e mëlçisë yndyrore është një gjendje e karakterizuar nga një grumbullim i yndyrës në mëlçi.

Bimët mjekësore me aftësi shëruese janë përdorur në metodat tradicionale dhe jo tradicionale mjekësore që 5000 vjet më parë.

Në mjekësi, veshkat njihen të kenë çelësat e pushtetit në organizëm, sepse në këto organe ruhet dhe shpërndahet energjia e dobishme për t