Përfitimet që vijnë nga hudhra e zezë

05/09/2019 - 10:44

Hudhra e zezë mund të duket si diçka që duhet të heqësh qafe nga kuzhina jote. Por në disa vende është në të vërtet e dobishme dhe madje përdoret nga restorante të nivelit të lartë, për të përmirësuar shijen e ushqimit.

Ajo vjen nga hudhra e rregullt e ekspozuar ndaj temperaturave të larta, për një periudhë prej tre deri në katër javë. Ky proces e hudhrën në ngjyrë të errët.

Hudhra e zezë është përdorur gjerësisht në pjatat e këndshme dhe të ëmbla. Disa kuzhinier e përdorin këtë përbërës unik në mish dhe ëmbëlsira për aromë shtesë.

Japonia, Koreja e Jugut dhe Tajlanda janë ndër vendet që kanë përdorur prej kohësh hudhrat e zeza për gatim. Por ajo ka marrë vëmendje në të gjithë Azinë dhe SHBA-në gjatë viteve të kaluara.

Përfitimet shëndetësore të hudhrës së zezë duken të ngjashme me ato të papërpunuara. Por hudhra e zezë përmban sasi më të larta të antioksidantëve dhe jep një shije dhe aromë tjetër.

Hudhra e zezë është gjithashtu një burim i mirë i kalorive, proteinave, fibrave, hekurit, vitaminës C dhe kalciumit, sipas DrAxe.com.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dermatologët thonë se nuk ka asnjë provë shkencore që stresi ndikon në shfaqjen e parakohshme të flokëve gri, dhe se ky fenomen i atribuo

Kur vjen puna tek antioksidantët, domatet janë ndër ushqimet më të pasura dhe më me vlerë për mirëqenien e njeriut.

Babai i Meghan Markle ka zgjedhur të publikojë disa momente nga fëmijëria e vajzës së tij.

Kur përmendet fjala spinaq, përpara syve na vjen një tufë gjethesh jeshile shumë të shëndetshme për organizmin.

Një nga pamjet më të shpeshta që shohim kur shpërthen një epidemi virusesh është ajo e njerëzve që mbajnë maska kirurgjikale.

Veza është padyshim përbërësi kryesor i një mëngjes të shëndetshëm.

Gjembgomari është një bimë që gjendet shpesh në gjendje të egër në të gjithë territoret shqiptare dhe eksportohet fuqishëm drejt tregjeve

Sipas një studimi shkencor të botuar në Journal of Nutrition, konsumi i përditshëm i bajameve ndihmon në rënien në peshë, veçanërisht në

Gështenjat janë një frut unik i specieve Castanea të pemëve të qumeshtit.

Një teknikë të re kirurgjikale që e bën më të lehtë transplantimin e organeve.