Pija që forcon kockat dhe eliminon dhimbjen në gjunjë, nyje dhe shpinë

15/05/2019 - 22:30

Si mendoni për një ilaç natyral që lehtëson dhimbjet e muskujve dhe të nyjeve? Kjo është ajo që do të mësoni tani. Kjo recetë është një trajtim fantastik ri-mineralizues i trupit. Kjo është arsyeja pse është efikas dhe arrin rezultate të mëdha.  Ne po flasim për një përzierje të përgatitur me kripë Himalayan dhe vaj ulliri ekstra të virgjër ose vaj luledielli.

Ku mund t’i blini këto përbërës?

Vaj ulliri ekstra i virgjër gjendet kudo. Kripën Himalayan dhe vajin e lulediellit e gjeni në dyqanet e ushqimit të shëndetshëm, supermarkete dhe dyqane ushqimore. Përveç kësaj për të ndihmuar në ri-mineralizimin e trupit tonë, forcimin e eshtrave, tendinave dhe nyjeve, kjo përzierje është në gjendje të përmirësojë rrjedhjen e gjakut. Në këtë mënyrë, ajo ndihmon në përmirësimin e metabolizmit dhe eliminimin e toksinave.

Përbërësit:

– 20 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër ose vaj luledielli

– 10 lugë kripë Himalayan

Përgatitja:

Merrni një kavanoz qelqi dhe përzieni të gjithë përbërësit brenda. Lëreni të mbyllur për tre ditë në një vend të freskët larg dritës. Tundeni të paktën një herë në ditë.

Aplikimi:

Vendosni përzierjen mbi pikat e dhimbshme, duke e masazhuar çdo mëngjes. Filloni me 2 ose 3 minuta masazh dhe gradualisht rrisni sasinë e kohës gjatë ditës. Kur të mbaroni masazhin, thajeni me një peshqir të ngrohtë dhe të lagësht. /Revista Psikologjia

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur.

Shalqiri dhe pjepri janë dy nga frutat e verës që të gjithë i preferojnë, të shijshëm e me vlera ushqyese.

Cilësia e gjumit ka një ndikim të drejtpërdrejtë në sistemin kardiovaskular të organizmit.

Stresi, luhatjet hormonale dhe llojet e rejave të barnave besohet të jenë disa prej arsyeve përse gjithnjë e më shumë njerëz të rritur (3

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Plakja dhe efektet e saj (duke përfshirë ndjeshmërinë e ulët, shëndetin e dobët të dhëmbëve, humbjen e kujtesës, shikimit dhe dobësimin e

Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar.i cili është thelbësor për shë

Lëngu i mishit është i këndshëm në shije por edhe shumë i shëndetshëm dhe shërues për organizmin.

Fiqtë e freskët, kur krahasohen me homologët e tyre të tharë, janë më të ulët në kalori dhe përmbajtje sheqeri, gjë që i bën ata një alte

Pagjumësia është një problem shëndetësor që shkakton shumë telashe në organizëm.