Problemet shëndetësore që reflektohen në fytyrë (VIDEO)

Postuar: 19/04/2017 - 12:05

Ja si të dalloni problemet shëndetësore vetëm nga fytyra

Shfaqja e rrudhave dhe plakja e parakohshme e fytyrës.

Nga qëndrimi për shumë kohë në diell

Fytyrë e fryrë

Nga mbajtja e lëngjeve në fytyrë

Problemet me sistemin kardiovaskular

Probleme me traktin urinar

Një dietë e pa balancuar

Mungesa e gjumit

Lëkura e thatë

Nga dieta e pa balancuar

Mos konsumimi mjaftueshëm i ujit

Skuqje të lëkurës

Alergji

Problemet me enët e gjakut

Duhanpirja

Ndryshimet në temperaturë

Problemet me zemrën

Puçrra në fytyrë

Përfshirja e një sasie të madhe të sheqerit dhe yndyrës në dietë

Çrregullimi hormonal

Fytyrë e zbehtë

Mungesa e hekurit

Anemia

Fryrje të syve

Stresi

Mungesa e gjumit

Koka e vendosur në pozicion të gabuar gjatë gjumit

Alkooli dhe duhanpirja

Çrregullimi hormonal

Zverdhje të lëkurës

Probleme me mëlçinë

Buzë të thara

Mungesa e lëngjeve në trup

Sëmundje autoimune

Mungesë të vitaminave E dhe A

Të çara në cepat e buzëve

Mungesë të hekurit, zinkut, vitaminës C ose B. /Gazeta Shëndeti/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fryrja e barkut është një ndjesi vërtet e tmerrshme.

Mosha është thjesht një numër, por megjithatë fakti që mosha e trupit ndryshon është thjesht shkencë.

Sipas Institutit të Shëndetit në Itali, vaji i palmës nuk është një substancë e dëmshme, por duhet konsumuar me moderim për shkak të yndy

Duke filluar që prej ditës së nesërme dhe deri më 24 qershor do të jetë muaji hënor i Ramazanit, ku besimtarët myslimanë mbajnë agjërim.

Me siguri keni dëgjuar se karrotat dhe frutat e perimet e tjera me ngjyrën e portokallit mbrojnë shikimin.

Sëmundjet e enëve të gjakut që furnizojnë zemrën dhe trurit janë shkaqet kryesore të vdekjes.

Një test i zakonshëm gjaku ka rezultuar të jetë shumë më i saktë në parashikimin e kancerit se gjëndrat për kancerin e gjirit.

Asnjë nuk do të kalojë muajt e verës në një gjendje paranoje se mund të mbajë erë të keqe, megjithatë, nëse tundoheni të hidhni parfum pa

Një ditë tipike pune është mjaft e gjatë dhe teknologjia e bën atë edhe më të gjatë.