Qepët dhe hudhrat parandalojnë kancerin

20/02/2015 - 22:02

 20 shkurt 2015 -  The Liverpool Leader raporton se z. Munir Haidar, një emigrant nga Libanni i cili jeton në Britani, është shëruar nga kanceri i prostatës, pasi kishte ngrënë 200 gramë qepë në ditë për dy vjet rresht.

“Era e gojës është e parëndësishme kur bëhet fjalë për jetën tuaj,” ka thënë z.Haidar për "The Leader". Ai gjithashtu ka ndërprerë ngrënien e mishit dhe të ëmbëlsirave dhe ka filluar të marrë hormone si terapi kundër kancerit.

Pse qepa dhe hudhrat e papërpunuara (natyrale) shërojnë kancerin e prostates? Përderisa nuk është bërë ndonjë hetim dhe as që pritet të bëhet ndonjëherë ndonjë provë klinike, është kryer një studim epidemiologjik i sponsorizuar nga Instituto di Ricerche Farmacologiche “Mario Negri”, në Milano të Italisë. Hulumtuesit kanë zbuluar se personat që hanin më shumë hudhra dhe qepë zvogëlonin rrezikun ndaj disa lloje të kancerit:

Kanceri i gojës dhe i fytit – zvogëlim rreziku prej 39 deri 84% (në 2521 njerëz që janë studiuar),

Kanceri i zorrës së trashë – zvogëlim i rrezikut prej 26 deri 56% (në 7045 njerëz që janë studiuar),

Kanceri në Gji – zvogëlim rreziku prej 10 deri 25% (në 6020 gra që janë studiuar),

Kanceri i vezoreve – zvogëlim rreziku prej 22 deri 73% (në 3442 gra që janë studiuar),

Kanceri i Prostatës – zvogëlim rreziku prej 19 deri 71% (në 2745 burra që janë studiuar).

Numri i madh i njerëzve i përfshirë në këtë studim tregon se rezultatet nuk janë trillim, edhe pse efekti i saktë i qepëve dhe hudhrave ende nuk ka mund të përcaktohet. Zvogëlimi më i madh i rrezikut për kancer është zbuluar tek ata të cilët hanin së paku 7 shërbime qepësh dhe hudhrash në javë. Një shërbim qepë është së paku 80 gram, kurse një shërbim hudhrash është së paku një thelb hudhre.

Hulumtuesit italianë nuk e dinin se cila materie kimike në qepë dhe hudhra mund të na mbrojë nga kanceri. Ata, madje edhe spekullonin se ndoshta njerëzit që bëjnë jetë të shëndetshme, thjesht hanë më shumë hudhra dhe qepë.

Pra, a duhet të blesh 10 kg sakëza dhe të fillosh të hash hudhra dhe qepë që ta parandalosh apo trajtosh kancerin?

Z. Hajdari do të përgjigjej definitivisht po. Studimet shkencore të deritashme vetëm sugjerojnë se nuk ju bëjnë dëm dhe bile ndoshta ndihmojnë, natyrisht duke marrë parasysh që të dashurit tuaj dhe familja t'i pëlqejnë ato.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur.

Shalqiri dhe pjepri janë dy nga frutat e verës që të gjithë i preferojnë, të shijshëm e me vlera ushqyese.

Cilësia e gjumit ka një ndikim të drejtpërdrejtë në sistemin kardiovaskular të organizmit.

Stresi, luhatjet hormonale dhe llojet e rejave të barnave besohet të jenë disa prej arsyeve përse gjithnjë e më shumë njerëz të rritur (3

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Plakja dhe efektet e saj (duke përfshirë ndjeshmërinë e ulët, shëndetin e dobët të dhëmbëve, humbjen e kujtesës, shikimit dhe dobësimin e

Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar.i cili është thelbësor për shë

Lëngu i mishit është i këndshëm në shije por edhe shumë i shëndetshëm dhe shërues për organizmin.

Fiqtë e freskët, kur krahasohen me homologët e tyre të tharë, janë më të ulët në kalori dhe përmbajtje sheqeri, gjë që i bën ata një alte

Pagjumësia është një problem shëndetësor që shkakton shumë telashe në organizëm.