Për qetësinë e mendjes dhe kundër stresit – Çaji bimor që ju duhet

03/09/2019 - 09:52

Për shekuj të tërë, njerëzit e kanë përdorur çajrat bimorë për të zgjidhur një sërë problemesh me stomakun.

Këtu përfshihet diarea, fryrjet dhe shtrëngimet e stomakut.

Këto çajra janë veçanërisht të rekomanduara kundër pagjumësisë, ankthit dhe stresit.

Njerëzit që përballen me stres të vazhdueshëm, e kanë të nevojshme të aplikojnë teknika të ndryshme qetësuese por edhe të bëjnë një gjumë të qetë.

Rituali më i mirë kundër stresit është pirja e një çaji bimor në mesditë dhe përpara gjumit.

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, kamomili është një bimë shumë efikase për shëndetin mendor.

Kamomili i tregon trurit si të qetësohet

Një studim i publikuar në revistën BMC Complementary and Alternative Medicine, të cilit i referohet AgroWeb.org, zbuloi se kamomili jo vetëm që qetëson nervat por edhe përmirëson funksionin ditor të njerëzve të prekur nga pagjumësia.

Sipas studimit, thjesht aroma e kamomilit qetëson trurin dhe organizmin e stresuar.

Shkencëtarë të tjerë të fushës thonë se çaji i kamomilit rrit nivelet e melatoninës dhe serotoninës në organizëm.

Këto dy hormone janë të domosdoshme për një jetë pa stres dhe shqetësime.

Një teori tjetër për efikasitetin e kamomilit thotë se flavonoidi apigeninë që gjendet tek kamomili lidhet me receptorët e trurit dhe nxit qetësimin e tyre.

Përveç stresit, kamomili është shumë i mirë kundër migrenës dhe dhimbjeve të kokës.

Ai eliminon simptomat klasike të ankthit.

Sa çaj kamomili në ditë duhen për gjumin, ankthin dhe stresin

Të rriturit që kanë probleme me gjumin mund të konsumojnë 1 deri në 4 filxhanë çaj kamomili në ditë.

Një filxhan çaj duhet pirë patjetër përpara se të bini për të fjetur.

Nëse vuani nga stresi dhe ankthi, ekspertët rekomandojnë pirjen e dy deri në tre filxhanëve në ditë.

Sa kohë i duhet kamomilit të japë efekt në organizëm

Efikasiteti i çajit është i tëri në varësi të problemit.

Nëse çajin e pini për t’u relaksuar apo për gjumë, atëherë ndikimi i tij ndihet pas gjysëm ore deri në një orë.

Për përgatitjen e tij mjaftojnë dy lugë çaji me kamomil të thatë në një gotë ujë.

Pas zierjes për 5 minuta, hiqeni nga zjarri dhe mbulojeni enën me kapak për 10 minuta.

Më pas kullojeni dhe ëmbëlsojeni me mjaltë. /AgroWeb.org

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur vjen puna tek antioksidantët, domatet janë ndër ushqimet më të pasura dhe më me vlerë për mirëqenien e njeriut.

Babai i Meghan Markle ka zgjedhur të publikojë disa momente nga fëmijëria e vajzës së tij.

Kur përmendet fjala spinaq, përpara syve na vjen një tufë gjethesh jeshile shumë të shëndetshme për organizmin.

Një nga pamjet më të shpeshta që shohim kur shpërthen një epidemi virusesh është ajo e njerëzve që mbajnë maska kirurgjikale.

Veza është padyshim përbërësi kryesor i një mëngjes të shëndetshëm.

Gjembgomari është një bimë që gjendet shpesh në gjendje të egër në të gjithë territoret shqiptare dhe eksportohet fuqishëm drejt tregjeve

Sipas një studimi shkencor të botuar në Journal of Nutrition, konsumi i përditshëm i bajameve ndihmon në rënien në peshë, veçanërisht në

Gështenjat janë një frut unik i specieve Castanea të pemëve të qumeshtit.

Një teknikë të re kirurgjikale që e bën më të lehtë transplantimin e organeve.

Dhimbja e fytit përveçse e dhimbshme mund të jetë dhe shumë bezdisëse.