Reçipetat që parandalojnë kancerin

11/03/2015 - 14:43

11 mars 2015 - Viti 2015 është konsideruar si viti i prodhimit të veshjeve, jo vetëm për të mbushur garderobën, por edhe për t’u kujdesur për shëndetin. Shkencëtarët po krijojnë veshje dhe këpucë, të cilat do të monitorojnë gjendjen shëndetësore të individit.

Inovacioni më i fundit janë reçipetat, të cilat do të ndihmojnë në parandalimin ose zbulimin në kohë të kancerit të gjirit. Gjithashtu janë krijuar dhe veshje të tjera, si bluza, çorape të cilat do të ndihmojnë për të matur qarkullimin e gjakut në trup. Këto veshje do të jenë një ndihmesë e madhe për të kontrolluar shëndetin. “Pajisjet që kontrollojnë shëndetin tuaj, janë në brendësi të të këtyre veshjeve dhe nuk janë aspak të dukshme”, shprehet studiuesja Caroline Till për “Daily Mail”.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stresi, luhatjet hormonale dhe llojet e rejave të barnave besohet të jenë disa prej arsyeve përse gjithnjë e më shumë njerëz të rritur (3

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Plakja dhe efektet e saj (duke përfshirë ndjeshmërinë e ulët, shëndetin e dobët të dhëmbëve, humbjen e kujtesës, shikimit dhe dobësimin e

Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar.i cili është thelbësor për shë

Lëngu i mishit është i këndshëm në shije por edhe shumë i shëndetshëm dhe shërues për organizmin.

Fiqtë e freskët, kur krahasohen me homologët e tyre të tharë, janë më të ulët në kalori dhe përmbajtje sheqeri, gjë që i bën ata një alte

Pagjumësia është një problem shëndetësor që shkakton shumë telashe në organizëm.

Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë.

Stomaku është një organ shumë i ndjeshëm ndaj stresit.

Ju ka ndodhur ndonjëherë që sytë t’ju kruhen aq shumë sa ju duket sikur bebja e syve të shkëputet?