Si të hiqni qeskat poshtë syve

30/06/2014 - 22:03

30 qershor 2014 - Qeskat poshtë syve gjithmonë janë një faktor shumë shqetësues për femrat. Së pari ju duhet të zbuloni motivin real përse ju dalin këto qeska të padëshirueshme. Disa ndër motivet e mund të jenë: duhanpirja, stresi i tepërt, keq ushqyerja, mbilodhja, alkooli etj.

Ka disa mënyra që mund të largosh qeska poshtë syve.

Kastraveci është një mënyrë shumë efikase. Merrni dy feta kastravec dhe i vendosni mbi sy. Çdo ditë nga 20 minuta. Është shumë e mirë për uljen e qeskave.

Çaji gjithmonë është njohur si një ingridient qetësues për lëkuren tuaj. Dy qese me çaj i vendosni sipër syve për 15 minuta do të qetësohen qeskat poshtë syve menjëherë.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Operacionet cezariane bëjnë që foshnjet të humbin mbrojtjen natyrale nga supermikrobet.

Tendenca e përdorimit të vajit të peshkut ka arritur majat dhe nuk mund të ndalet më.

Vakti i parë i ditës ka një ndikim të fortë në mirëqenien e organizmit nga koka tek këmbët.

Sikur migrena të mos shkaktonte vuajtje të mjaftueshme, një studim i ri ka zbuluar se personat që përjetojnë dhimbje të madhe koke, janë

Për rritjen e fëmijëve është me shumë rëndësi që ushqimet të zgjidhen sa më të përshtatshme për zhvillimin e tyre mendor,

Dhimbjet e kockave po kthehen në një problem shëndetësor shumë i përhapur kudo, edhe në Shqipëri.

Rrudhat janë pjesë e paevitueshme e procesit të plakjes.

Ushqyerja e shëndetshme është një nga mënyrat më efikase për uljen e tensionit të lartë të gjakut.