Si të shpëtoni nga fryrja e barkut

07/07/2014 - 09:11

7 korrik 2014 - Para së gjithash duhet të pini patjetër dy litra ujë në ditë. Në thelb të fryrjes së barkut mund të jetë kërkesa për hidratimin e trupit. Nëse organizmi nuk arrin të eleminojë toksinat dhe lëngun e tepërt, atëherë rritet niveli dhe fryrja e barkut. Pirja me bollëk e ujit luan rol kyç për të qenë në formë të mirë.

Speci djegës ndihmon për tretjen, eleminimin e toksinave dhe fryrjen e barkut.

Për të garantuar funksionimin e aparatit tretës, ndihmojnë shumë kosi dhe derivatet e tij.

Rol të rëndësishëm luajnë edhe frutat, të cilat cilësohen si një ilaç natyral.

Thuajse në të gjithë kuzhinat gjendet zaferano (shafran), një erëz e dëshiruar jo vetëm për shijen që iu jep ushqimeve, por edhe sepse shfryn barkun tonë. Provoni ta përdorni gjithnjë e më shpesh në pjatat tuaja dhe do të shikoni që nuk do të keni më fryrje barku.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duket e pabesueshme, por në fakt ekzistojnë ushqime që mund t’ju shuajnë urinë e t’i shijoni pa shtuar kilogramë.

Statistikat botërore thonë se 1 në 10 njerëz në botë vuajnë nga gurët në veshka.

Një nga metodat më te mira natyrale për trajtimin e tiroides është kura me qumësht, piper të zi dhe xhinxher.

Bajamet janë një nga produktet më të pasura me ushqyes për shëndetin e njeriut.

Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin.

Kosi është një ushqim fantastik që duhet konsumuar çdo ditë. Ai është aleati i organizmit pasi vepron shumë mirë për mjaft funksione shën

Kohët e fundit, shumë njerëz po ndjekin regjime ushqimore që synojnë eliminimin e karbohidrateve për një kohë të caktuar.

Mënyra e të fjeturit dhe sasia e nevojshme e orëve të gjumit ndryshojnë shumë nga meshkujt tek femrat.