Si të eliminoni aknet në kushte shtëpie

26/08/2019 - 22:23

Aknet në fytyrë shpesh kthehen në shqetësim dhe në bezdisje, sidomos kur jeni përpara një eventi apo një takimi të rëndësishëm.

Megjithatë ekzistojnë disa mënyra efikase, të cilat në kushte shtëpie mund të ndihmojnë në eliminimin e tyre

1-Një përzierje e vajit të pemës së çajit dhe ‘Aloe Vera’ funksionon si një agjent i dyfishtë për të trajtuar bakteret.

2-Përbërësit në pastën e dhëmbëve ndihmojnë në vrasjen e baktereve që shkaktojnë dhe mund ta rrafshojnë atë.

3-Hidratuesi do ta bëjë lëkurën tuaj të jetë më e butë dhe të qetësohet pasi aknet janë trajtuar më parë me përbërësit e mëparshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte.

Ilaçet e zemrës siç është kardiopirina ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Në mënyrë që sistemi tretës të funksionojë si orë, shmangni ngrënien e këtyre ushqimeve në të njëjtën kohë.

Djersitja është një proces i rëndësishëm natyror që lejon trupin të qëndrojë i freskët.

Dilema në përgatitjen e një lëngu të shëndetshëm të frutave qëndron në përfshirjen ose jo të lëkurave dhe farave të tyre.

Tanimë e dimë të gjithë që kafeja ka vlerat të pazëvendësueshme shëndetësore.

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të mbajtur organizmin e fort

Ushqyerja e shëndetshme dhe e ekuilibruar është thelbësore për shëndetin e veshkave ndërkohë që ata që vuajnë prej tyre duhet të tregojnë

Njeriu mund të mos e ketë gjetur burimin e rinisë së përjetshme, por disa ushqime janë të pandryshueshëm për jetë të jetëve.