Angazhohet në zgjedhjet e Kosovës, Dua Lipa i bën thirrje gjithë shqiptarëve

20/01/2021 - 11:24

Këngëtarja e njohur Dua Lipa ka treguar gjithmonë se sa e lidhur është me vendin e saj të lindjes dhe së fundmi i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve të Kosovës kudo që ndodhen nëpër botë të votojnë më 14 shkurt, sepse vota e tyre është mjaft e rëndësishme.

Ajo ka shpërndarë postimin e babait të saj Dukagjin Lipa, i cili i inkurajon dhe i ndërgjegjëson të gjithë shqiptarët e Kosovës për vlerën e votës së tyre.

“Bëj që zëri yt të dëgjohet! Ti mund të votosh nga kudo ndodhesh”, shkruhet në këtë postim të publikuar nga Dukagjini dhe më pas nga Dua.

Kujtojmë se Dua u përfshi edhe në zgjedhjet elektorale që u zhvilluan në SHBA ku e shprehu publikisht mbështetjen ndaj Joe Biden. Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo i është drejtuar komunitetit shqiptar që ndodhet në Amerikë dhe i tregon arsyet kryesore pse duhet të votojnë Biden.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme kanë qenë të shumtë personazhet e njohur që kanë uruar ditën ndërkombëtare të gruas me foto e mesazhe të ndyshme.

Gjatë intervistës ekskluzive me Oprah Winfrey, Meghan Markle rrëfeu si kurrë më parë për gjithë momentet e errëta që i është dashur të ka

Moderatorja e njohur Fjoralba Ponari ka zbuluar se do të marrë drejtimin e “Portokalli” për këtë sezon të ri.

Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka rrëfyer marrëdhënien e tij me fëmijët, po veçanërisht me vajzën e vogël. Ai ka zbuluar edhe "sherret

56-vjeçari Nicolas Cage është martuar për herë të pestë, këtë herë me të dashurën 26-vjeçare Riko Shibata në një ceremoni të vogël në Las

Këngëtari Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvije Jao kanë celebruar dashurinë e tyre me martesë.

Aktori i mirënjohur shqiptar, Behar Mera do të jetë zyrtarisht pjesë e emisionit të humorit, "Klanifornia". 

Adele është divorcuar nga ish-bashkëshorti i saj Simon Konecki pas dy vitesh negociata.

Reperi i njohur, Mozzik është një nga më të paguarit në tregun muzikor shqiptar.

Romain Gavras ka konfirmuar ndarjen nga Rita Ora pas disa muajsh lidhjeje.