Real Madrid braktis stadiumin “Santiago Bernabeu”

02/06/2020 - 17:23

Tani është zyrtare. Real Madrid braktis stadiumin “Santiago Bernabeu” dhe do të luajë ndeshjet e tij Valdebebas, ku ndodhet edhe kompleksi stërvitor i klubit “los blancos”.

Ky i fundit ka përshpejtuar largimin nga “tempulli” i futbollit madrilène, duke i dhënë mundësi kontruktortëve të nisin më shpejt punën për rikonstruksionin e stadiumit që pritet të jetë gati në verën e vitit 2022.

Ndërkohë, me anë të presidentit, Florentino Perez, Real Madrid njofton të gjithë tifozët se po punohet mbi disa variante për rimbursimin e biletave për këtë sezon.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej disa kohësh, aktorët e njohur Chris Evans dhe Lily James janë përfolur për një lidhje të mundshme.

Pasi ka shpallur kandidaturën e tij si president i SHBA, Kanye West ka dhënë një intervistë për "Forbs".

Aktori i famshëm hollivudian, Tom Hanks e krahasoi koronavirusin me Luftën e Dytë Botërore.

Prej disa kohësh, është përfolur se reperi Stresi dhe Keisi i kanë dhënë fund martesës së tyre, por mesa duket nuk është e vërtetë.

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Adelina Thaçi ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Ditën e sotme moderatorja Rudina Dembacaj ka ndarë lajmin e hidhur të ikjes nga jeta të babait të saj.

Binjakët humoristë Donald dhe Romeo Veshaj ishin të ftuar “Në kurthin e Piter Pan”, përballë pyetjeve të Alketa Vejsiut dhe vogëlushëve t

Aktori i mirënjohur Koço Devole luajti në filmin “Dy gisht mjaltë” përkrah Elvana Gjatës, ku ishte në rolin e babait të saj, ka rrëfyer p