70 vjeçe, por Mara Venier nuk ka frikë të plaket

21/10/2020 - 22:03

Mara Venier është një figurë pozitive, një rol model për shumë gra. Ditën e djeshme, aktorja italiane ka festuar 70-vjetorin e lindjes dhe me këtë rast vlen të kujtojmë 3 sekretet e shkëlqimit të saj.

Të jesh ‘tezja’ e televizionit

Kur flet për veten, Mara Venier i referohet si të ishte teze. Ajo nuk është nga ato gra që gënjejnë për moshën, përkundrazi, Mara tregon gjithçka që është e bukur, në çdo moshë. Ajo është një grua e qeshur, komode me ndryshimet e trupit. Ndonjëherë jo dhe aq, por nuk gënjen ta thotë këtë.

Ndonjëherë, bota e argëtimit dhe televizionit është e pamëshirshme ndaj grave të moshës 50 vjeç e lart, por ndoshta Mara e ka kuptuar recetën e suksesit: transmetimin e gjithë pozitivitetit të brendshëm.

Televizioni është argëtim

Ajo argëtohet duke punuar dhe ky është çelësi i suksesit.

Koha kalon pa e vrarë mendjen

Mara-s nuk i intereson koha që ecën. E pranon veten vit pas viti dhe nuk ndjek ndonjë ideal bukurie. Edhe kur ndryshon e bën me elegancë dhe vërtetësi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Muzikantët e muzikës “live”-it, pas aktit normativ të fillimtetorit që ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, “lounge bar”-eve dhe mu

Këngëtarja e njohur, Rosela Gjylbegu ka rrëfyer së fundmi momente të rëndësishme nga jeta e saj e përditshme, por dhe mjaft personale.

Bebe Rexha përflitej që në korrik për një romancë të re, të cilën ajo vendosi ta“zyrtarizonte” në muajin shtator, në një foto ku kishte m

Prej pak kohësh, është përfolur një ribashkim mes reperit të njohur nga Kosova, Mozzik, dhe Loredanës, por askush prej tyre nuk kishte bë

Ajo është një nga këngëtaret më të pëlqyera në botë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora feston sot 30-vjetorin e lindjes.

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi ka kujtuar personat e afërm që humbi në Durrës nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019.

Nëse do na duhet të përmendim disa vajza seksi, emri i këngëtares dhe aktores së njohur Jennifer Lopez është një nga emrat e parë që na v

Këtë të premte, ylli ndërkombëtar me origjinë shqiptare, Dua Lipa, do të përformojë live në 'Studio 2054', e cila do të transmetohet në v

Këngëtarja e "Jar of Hearts", Christina Perri ka humbur vajzën e saj të sapolindur.