Adele dhe ish-bashkëshorti i saj arrijnë marrëveshjen e divorcit

22/01/2021 - 18:28

Këngëtarja e njohur, Adele dhe ish-bashkëshorti i saj, Simon Konecki kanë arritur në një marrëveshje divorci dy vite pas ndarjes.

Raportohet se dokumenti është dorëzuar në një gjykatë në Los Angeles por ende nuk janë nënshkruar nga një gjykatës.

Çifti mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të vetëm, djalin Angelo, në vitin 2012.

Megjithëse kishte zëra se Adele dhe Konecki u martuan fshehurazi, këngëtarja nuk konfirmoi se ishin burrë dhe grua deri në ceremoninë e Grammy 2017.

32-vjeçarja dhe Konecki i dhanë fund martesës së tyre në prill 2019.

Ndërsa Adele zyrtarisht paraqiti kërkesën për divorc nga Konecki në shtator të atij viti, duke përmendur si arsye të ndarjes “dallimet e papajtueshme” mes tyre dhe duke kërkuar kujdestarinë e përbashkët të djalit, Angelos.

Ndërsa ndarja e pronave dhe pasurive të tyre do të përcaktohej nga një ndërmjetësues.

Pas ndarjes së çiftit, kishte thashetheme se këngëtarja nisi një romancë me reperin britanik Skepta, megjithëse më vonë i rrëzoi pretendimet duke deklaruar se ishte “beqare”.

Majin e kaluar një burim tha për People se Adele dhe Konecki kanë jetuar në shtëpi të ndryshme, pranë njëri-tjetrit në Los Angelos pasi duhet të bashkë-prindëronin në mes të pandemisë së virusit koronavirus.

“Po bëjnë atë që është më e mira për Angelo. Djali është bota e saj,”- tha një burim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e mirënjohur, Kida, duket se së fundmi i ka bërë vetes një super dhuratë.

Eliza Dushku është një nga emrat më të pëlqyer në botën e kinematografisë.

Prej më shumë se një viti, Tuna nuk ka qenë aktive në muzikë.

Me siguri ju kujtohet seriali i famshëm “Ezel” me aktorin Kenan Imirzalioglu në rol kryesor.

Romanca e re e Romeo Veshajt me vajzën e ministrit të PS-së, Niko Peleshit, Aleksia Peleshi, është në qendër të vëmendjes prej disa javës

Jennifer Lopez ka ndezur përsëri rrjetet sociale, kësaj radhe me foton e fustanit të nusërisë.

Emina Çunmulaj është një ndër modelet më të njohura, fama e së cilës i ka tejkaluar kufinjtë shqiptarë.

Beren Sat është një ndër aktoret më të famshme të telenovelave turke.

Kur përmendet mbiemri Lipa, mendja shkon tek suksesi i Dua-s, këngëtares me origjinë shqiptare që ka bërë bujë në tregun muzikor ndërkomb

Moderatorja Dojna Mema dhe këngëtari Vlashent Sata janë një ndër çiftet më të përfolur në mediat rozë dhe shpeshherë publikojnë në rrjete