Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Adriana Matoshi merr statusin "deputete", sa vota mori aktorja e njohur

04/03/2021 - 13:53

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë u shpallën sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

Ajo që kryeson këtë listë është Lëvizja Vetëvendosje me 49.95 përqind të votave, Partia Demokratike me 16.9 përqind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 përqind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.07 përqind.

Pjesë e parlamentit do të jetë gjithashtu edhe aktorja e mirënjohur Adriana Matoshi. Nga rezultatet përfundimtare, mësohet se ajo ka arritur të marrë 10 mijë e 403 vota.

Matoshi është deputete në Lëvizjen Vetvendosje. Vihet re se ajo ka lënë pas me vota dhe deputetë të njohur të kësaj partie si  Xhelal Sveçla, Salih Zyba, Fatmire Kollçaku, Dimal Bash dhe Fitore Pacolli.

Kujtojmë se në një intervistë të dhënë për mediat në Kosovë ajo ka treguar se nuk e ka pasur kurrë këtë si synim në jetë. Megjithatë ajo është shprehur se kandidimi si deputete erdhi si rezultat i zhgënjimit si qytetar i thjeshtë, si nënë e gjithashtu edhe si artiste.

Më 20 janar lideri i VV-së, Albin Kurti ka njoftuar se aktorja është anëtarësuar në partinë e tij. Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, të cilin e ka nisur me “O sa mirë”. Ai ka thënë se Matoshi sipas tij është ndër aktoret më të mira shqiptare dhe njëkohësisht më të kërkuarat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, vendosi që të ndajë me të gjithë fansat disa çaste të mëngjesit të saj. Ajo publikoi

Reperi Kanye West i është përgjigjur letrave të divorcit që bashkëshortja e tij, Kim Kardashian paraqiti dy muaj më parë.

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila këtë vit përfaqëson Shqipërinë në Eurovision, ka folur së fundmi për median greke, "EPT 1".

E dashura e miliarderit Elon Musk, Grimes i ka habitur të gjithë me postimin e saj të fundit në Instagram, ku ka zbuluar tatuazhin e saj

Rudina Dembacaj njihet për lirshmërinë dhe modestinë e saj në ekran, jo më kot ka fituar kështu edhe dashamirësinë e publikut.

Modelja shqiptare, Emina Çunmulaj së shpejti do të bëhet nënë për herë të tretë.

Aktori Olsi Bylyku ka qenë i ftuar në punatën e radhës të emisionit #EXPULS në RTV Ora, ku ka zbuluar se ka marrë një ofertë të majme nga

Aktori Çun Lajçi teksa njoftoi se ishte prekur nga COVID-19, bëri me dije se paratë e kursyera për 8 muaj me radhë për të blerë telefonin

Anxhela Peristeri është përfaqësuesja e Shqipërisë për këtë vit në “Eurovision” me këngën "Karma", të cilën ka vendosur ta mbajë në gjuhë