Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Aktori Gerard Depardieu thyen heshtjen për akuzat për përdhunim

25/02/2021 - 22:52

Aktori francez Gérard Depardieu ka folur sot për herë të parë që prej ngritjes së akuzave për përdhunim e abuzim seksual ndaj një aktoreje të re, duke thënë: “Jam i pafajshëm”.

72-vjeçari i njohur dhe i kontestuar i ekranit francez, që prej disa kohësh është vendosur në Rusi, foli sot pasi prokurorët në Paris konfirmuan se do të dalë në gjyq për sulmet që supozohet të kenë ndodhur në vilën e tij luksoze në vitin 2018.

“Nuk ka asnjë provë kundër meje prandaj jam shumë i qetë,” tha Depardieu në një intervistë për të përditshmen italiane "La Repubblica".

“I refuzoj tërësisht akuzat, ashtu siç kam bërë dhe para prokurorëve”.

Depardieu thotë se akuzat e një aktoreje 22-vjeçare që nuk është emëruar, janë refuzuar një herë nga gjyqtarët në një hetim të mëparshëm.

Ai tha: “Hetimet janë mbyllur njëherë sepse nuk ka prova. Në gjykatë unë do të rikonfirmoj pafajsinë time. Nuk kam asgjë për t’u trembur”.

Depardieu është një nga disa figura të fuqishme të stabilimentit artistik të Parisit, që po akuzohen për abuzime seksuale që prej zgjerimit të lëvizjes #MeToo e cila inkurajon gratë të bëjnë publike eksperiencat e tyre të abuzimeve nga njerëz të fuqishëm.

Depardieu ka dënuar mbulimin e bërë nga media të çështjes, duke e quajtur “epokë e dominuar nga rrjedha e pandalshme të informacionit të gënjeshtërt dhe e bombardimit me propagandë”.

“Është sikur jetojmë me kufjet e vendosura në vesh, me transmetime lajmesh të këqija e informacion të rremë apo të njëanshëm”, tha ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Balerini i njohur shqiptar, Kledi Kadiu, ndau me fansat lajmin se shumë shpejt do të bëhej baba për herë të dytë.

Aktori hollivudian, Christian Bale është i njohur për transformimet e jashtëzakonshme duke iu përshtatur roleve filmike.

Dua Lipa artistja shqiptare me famë botërore, është një figurë shumë e dashur për publikun.

Jennifer Lopez është ndarë përfundimisht nga partneri i saj, Alex Rodriguez. Çifti ka njoftuar për ndarjen në një deklaratë të bërë pak d

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të përfaqësojë muajin tjetër Shqipërinë në “Eurovision 2021”, është duke promovuar këngën e saj “

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Artistja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar një çmim tjetër si ‘Favorite Artist-Crossover’, në American Music Award.

Aktorja e njohur britanike Helen Mccrory ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje private me kancerin, njoftuan sot të afërmit e saj

Artistja e famshme, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar ndarjen një ditë më parë.

Rozana Radi është single! Ose të paktën kështu na ka lënë ajo të kuptojmë.