Aktori humb jetën nga koronavirusi në moshën 41-vjeçare

06/07/2020 - 17:16

Aktori i Broadway, Nick Cordero ka humbur jetën për shkak të koronavirusit në moshën 41-vjeçare. Ai qëndroi rreth një muaj në kujdes intesiv, ndërsa të dielën ndërroi jetë në spitalin Cedars-Sinai.

Lajmin e hidhur e ka dhënë gruaja e tij, Amanda Kloots përmes një postimi në Instagram.

"Zoti ka një engjëll tjetër në parajsë tani. Zemra ime është e thyer pasi nuk mund ta imagjinoj jetën tonë pa atë.", shkruan ajo ndërsa tregon se 41-vjeçari ka luftuar me Covid-19 për 95 ditë, ku gjatë kësaj periudhe kishte pësuar mini-sulme dhe këmbën e djathtë e kishte amputuar për shkak të mpiksjes së gjakut.

Nick Cordero ka qenë i nominuar për çmimin Toni për rolin që kishte në filmin“Bullets Over Broadway”. Ai njihet gjithashtu edhe për rolet në “Waitress” dhe “A Bronx Tale”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë Joe Jonas dhe Sophie Turner u bënë prindër me një vajzë të cilën e quajtën Willa. Pas këtij momenti dyshja është treguar

Ish-futbollisti i famshëm brazilian Ronaldinho u arrestua 6 muaj më parë në Asuncion të Paraguait, bashkë me të vëllanë dhe menaxherin e

Aktorja amerikane Alyssa Milano tregon se si po i bien flokët si pasojë e koronavirusit. Edhe pse ajo e ka kaluar tanimë këtë virus, treg

Miliarderja Kylie Jenner festoi këtë të hënë ditëlindjen e saj të 23-të.

Moderatorja Dojna Mema e ka parë veten e saj në një lajm që duket se nuk ka asnjë lidhje me të.

Prej kohësh mediat kanë shkruar për planet e dasmës së Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës.

Moderatorja e njohur, Luana Vjollca deri më tani është munduar ta mbajë të fshehtë lidhjen e saj me Krenar Çoçajn, por ka qenë kunati i s

Këngëtarja shqiptare Rita Ora po shijon pushimet në plazh, por nuk harron të respektojë rregullat për të parandaluar koronavirusin.

Një tjetër personazh me famë botërore rezulton pozitiv me koronavirus.