Aktori i famshëm Jim Carrey vjen me një rol të pabesueshëm në “Saturday Night Live”

23/09/2020 - 19:12

Aktori komedian Jim Carrey, i cili ka argëtuar të gjithë botën me aftësitë e tij gazmore të aktrimit,  do të jetë protagonist i “Saturday Night Live” këtë sezon.

Jim Carrey do të jetë në rolin e kandidatit demokrat për president, Joe Biden.

Aktori 58-vjeçar, i cili është i njohur për llojin e tij të komedisë, do të shihet duke luajtur Joe Biden për herë të parë, siç zbulohet nga prodhuesi i shfaqjes Lorne Michaels në një faqe argëtimi në New York të quajtur “Vulture”.

Sezoni i 46-të i shfaqjes jo vetëm që do të ketë Jim Carrey si të ftuar special, por Maya Rudolph, një ish-anëtar i spektaklit do të shihet duke luajtur shokun e kandidatit të Biden, Kamala Harris, dhe Alec Baldwin do të kthehet për të luajtur presidentin e SHBA-së Donald Trump, zbuloi Michaels.

SNL është gati të fillojë sezonin e ri me pesë shfaqje të njëpasnjëshme drejtpërdrejt duke filluar nga 3 tetori dhe duke përfunduar më 31 tetor 2020.

Shfaqja gjithashtu ka paraqitur Melissa McCarthy si sekretaren e shtypit të Shtëpisë së Bardhë Sean Spicer ndërsa Matt Damon u fut në karakterin e Brett Kavanaugh. Do të ishte mjaft interesante të shihnim se çfarë bën aktori kanadezo-amerikan Jim Carrey me versionin e tij të Biden.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur, Beyonce ka pozuar për numrin e muajit dhjetor të “British Vogue”.

Princ Leka dhe Elia Zaharia u bënë u bënë prindër të një vajze më 22 tetor, të cilën vendosën ta quajnë Geraldina.

Aktorja e njohur hollivudiane, Scarlett Johansson është martuar në fshehtësi me të fejuarin e saj Colin Jost.

Kim Kardashian, mbushi 40-vjeç disa ditë më parë, ndërsa festa e saj ishte kryefjala e të gjitha mediave.

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti.

Legjenda e muzikës, Elton John teksa ka folur në një videolive me këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka komplimentuar atë publ

Dhjetë ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj  u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Die

Nuk është thashethem, ka një njeri të ri në jetën e Adele.

Gwen Stefani i ka thënë “Po” propozimit për martesë të Blake Shelton, pas 5 vitesh së bashku.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka zbuluar ditën e sotme se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina më në fund e kanë fituar bete