Aktorja e famshme bëhet nënë për herë të dytë

28/09/2020 - 21:27

Aktorja e njohur Amanda Seyfried dhe bashkëshorti i i saj, Thomas Sadoski, janë bërë prindër për herë të dytë, me një djalë. 

Lajmi u bë i ditur në Instagram nga "War Child USA", një organizatë që punon për të ndihmuar fëmijët në komunitetet e prekura nga lufta të rimarrin fëmijërinë e tyre përmes qasjes në arsim, mundësi dhe drejtësi. 

Seyfried dhe Sadoski janë ambasadorë të organizatës.

"Që nga lindja e vajzës sonë 3 vjet më parë, angazhimi ynë ndaj fëmijëve të pafajshëm që janë prekur brutalisht nga konflikti dhe lufta ka qenë një forcë shtytëse në jetën tonë.

Me lindjen e djalit tonë puna e "INARA" dhe "War Child" është bërë Ylli ynë i Veriut.",- njofton cifti.

Amanda Seyfried dhe bashkëshorti i i saj, Thomas Sadoski, janë bashkë që nga viti 2017 dhe kanë një vajzë 3 vjeçe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur, Beyonce ka pozuar për numrin e muajit dhjetor të “British Vogue”.

Princ Leka dhe Elia Zaharia u bënë u bënë prindër të një vajze më 22 tetor, të cilën vendosën ta quajnë Geraldina.

Aktorja e njohur hollivudiane, Scarlett Johansson është martuar në fshehtësi me të fejuarin e saj Colin Jost.

Kim Kardashian, mbushi 40-vjeç disa ditë më parë, ndërsa festa e saj ishte kryefjala e të gjitha mediave.

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti.

Legjenda e muzikës, Elton John teksa ka folur në një videolive me këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka komplimentuar atë publ

Dhjetë ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj  u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Die

Nuk është thashethem, ka një njeri të ri në jetën e Adele.

Gwen Stefani i ka thënë “Po” propozimit për martesë të Blake Shelton, pas 5 vitesh së bashku.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka zbuluar ditën e sotme se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina më në fund e kanë fituar bete