Aktorja e njohur në "luftë" me sëmundjen e rëndë

30/09/2020 - 18:58

Aktorja e serialit kult “Beverley Hills 90210”, Shannen Doherty u diagnostikua një tumor në gji në marsin e 2015-të. 

Ajo luftoi fort për dy vjet dhe pas kësaj beteje erdhi lajmi i mirë që sëmundja kishte filluar të mposhtej. 

Por, nuk kaloi shumë dhe euforia ia la vendin një lajmi shumë të keq, i cili tronditi fansat e aktores. Në shkurt të 2020, Shannen deklaroi se sëmundja ishte kthyer.

Gjatë një interviste për revistën amerikane "Elle" magazine, ajo u shpreh se ndjehej shumë e lodhur, por e ndjente se kishte akoma shumë rrugë për të bërë. 

“E ndjej që duhet ta bëj, janë shumë gjëra që duhet t’i rrëfej mamasë time. Dua që im shoq të dijë se çfarë përfaqëson ai për mua”, u shpreh ajo. 

Sot, në moshën 49-vjeçare Shannen Doherty vazhdon luftën e saj të kancerit të gjirit, i cili është në stadin e katërt. 

Aktorja është e martuar me fotografin Kurt Iswarienko (burri i tretë) dhe megjithëse është në këtë gjendje vazhdon të ketë forcën e një luaneshe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e njohur hollivudiane, Scarlett Johansson është martuar në fshehtësi me të fejuarin e saj Colin Jost.

Kim Kardashian, mbushi 40-vjeç disa ditë më parë, ndërsa festa e saj ishte kryefjala e të gjitha mediave.

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti.

Legjenda e muzikës, Elton John teksa ka folur në një videolive me këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka komplimentuar atë publ

Dhjetë ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj  u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Die

Nuk është thashethem, ka një njeri të ri në jetën e Adele.

Gwen Stefani i ka thënë “Po” propozimit për martesë të Blake Shelton, pas 5 vitesh së bashku.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka zbuluar ditën e sotme se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina më në fund e kanë fituar bete

Ledri Vula dhe partnerja e tij, Sara Hoxha, do të bëhen prindër për herë të parë dhe duket se dita e madhe po afron.

Modelja e njohur Chrissy Teigen, humbi fëmijën e saj më 1 tetor.